Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Spotkanie wigilijne z mieszkańcami przygotowane przez KGW Celinianki było wyjątkowym wydarzeniem, pełnym ciepła, radości i wspólnoty. Koło Gospodyń Wiejskich z Celinianek postanowiło stworzyć atmosferę magicznego święta, które połączyłoby społeczność w radosnym duchu. Na spotkanie przybyli również zaproszeni goście w osobach; Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Pan Dariusz Skiba wraz z żoną, Dyrektor Biblioteki i Centrum Kultury Pan Marcin Sikorski, Radni Rady Miejskiej, Radny Powiatowy Pan Wojciech Kózka.

Wydarzenie odbyło się w świetlicy wiejskiej w Celinach, która została udekorowana świątecznymi ozdobami, choinką i kolorowymi girlandami. Atmosferę dopełniły świeczki rozświetlające pomieszczenie, nadając mu ciepły i przytulny charakter.

Na wejściu goście byli witani przez uśmiechnięte gospodynie w tradycyjnych strojach ludowych, które dodawały wydarzeniu folklorystycznego uroku. Każdy uczestnik otrzymywał symboliczny podarunek z życzeniami i ozdobną bombką KGW ,,Celinianki” jako pamiątkę tego wyjątkowego spotkania.

W trakcie spotkania odbyła się tradycyjna wieczerza wigilijna, podczas której podawane były potrawy przygotowane według tradycyjnych receptur i przepisów regionalnych. Na stole nie zabrakło klasycznych dań wigilijnych, takich jak ryby, śledzie i tradycyjne kompoty owocowe.

Podczas spotkania niezapomniane było śpiewanie kolęd przy muzycznym akompaniamencie Pana Michała Jaguś. Warto podkreślić, że każdy mógł dołączyć do wspólnego śpiewu, co jeszcze bardziej integrowało uczestników i tworzyło niepowtarzalny klimat wspólnoty.

Te magiczne chwile podkreślały atmosferę jedności i radości związanej ze zbliżającym się Świętem Bożego Narodzenia.

Spotkanie wigilijne z mieszkańcami przygotowane przez KGW Celinianki z pewnością pozostawiło trwałe wspomnienia i w sercach uczestników zagościła atmosfera prawdziwej Wigilii, gdzie tradycja, wspólnota i radość świętowania łączyła się w jedno niezapomniane przeżycie.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech