Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie informuje, iż Program Priorytetowy „Czyste Powietrze” jest programem autorskim Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i rozprowadzany jest na jego poszczególne regionalne jednostki. Współpracujące z WFOŚiGW punkty gminne umożliwiają złożenie wniosku w dedykowanym do tego systemie GWD, jednak ocena i zatwierdzenie wniosku leży po stronie Funduszu. Jednocześnie przypominamy, że istnieje możliwość samodzielnego złożenia wniosku w tym systemie, np. za pośrednictwem profilu zaufanego. Program jest adresowany do właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Obecnie obowiązują trzy poziomy dofinansowania w wysokości 40%, 70% i 100% kosztów netto (bez podatku VAT) i są one zależne od wysokości uzyskanych przez wnioskodawcę dochodów (zaświadczenie o dochodach z MGOPS Bodzentyn / PIT-37). Faktyczną kwotę dofinansowania poznaje się na etapie rozliczenia wniosku – kwoty netto widniejące na fakturach wystawionych po wykonaniu przedsięwzięcia.

W ramach programu można otrzymać dotację na:

- wymianę nieefektywnego źródła ciepła wraz z modernizacją instalacji c.o. i c.w.u.

- ocieplenie przegród budowlanych (ściany zewnętrzne, dach/stropodach)

- wymianę stolarki okiennej/drzwiowej, bramy garażowej

- mikroinstalację fotowoltaiczną do 10kW

- audyt energetyczny (do wniosku z kompleksową termomodernizacją*)

Od 1 kwietnia 2024 r. osoby decydujące się na pompę ciepła lub kocioł na pellet będą musiały wybrać urządzenia wpisane na listę ZUM: https://lista-zum.ios.edu.pl/ .

Podstawowe informacje o programie* można uzyskać na stronie internetowej pod adresem: https://czystepowietrze.gov.pl/ lub https://portalbeneficjenta.wfos.com.pl/ oraz u doradców energetycznych WFOŚiGW w Kielcach (dane kontaktowe na stronie Funduszu).

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech