Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

„Wolna – Niepodległa” – pod takim hasłem, w dniu 10 listopada 2023r. w Szkole  Podstawowej w Bodzentynie, odbył się apel z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Program słowno – muzyczny przygotowali uczniowie klasy 4a pod kierunkiem pań: Aleksandry Mazurkiewicz i Beaty Gajek. Piękną i wymowną oprawę plastyczną wyczarowała pani Joanna Szyda. Młodych aktorów wsparła swoim śpiewem koleżanka z klasy 7a – Aleksandra Słotnicka przygotowana przez panią Joannę Szydę, która wykonała utwór „O mój rozmarynie”. Nasi młodzi wykonawcy wprowadzili kolegów i nauczycieli w odświętny nastrój. Hania i Igor przeprowadzili nas przez wieki trudnej historii naszej Ojczyzny. Recytatorzy: Nikodem, Julia, Michał, Antoś, Wojtuś i Andrzej oddali tragedię i ból Polaków po utracie niepodległości, ukazane w wierszach polskich poetów. Kacper, Michalina i Piotr,
w swoich deklamacjach, odtworzyli natomiast wielką radość i wzruszenie po odzyskaniu wolności. Franciszek przybliżył nam sylwetki postaci historycznych, odgrywających ogromne znaczenie w tych wydarzeniach. Pieśni zespołu muzycznego „Soul” i recytacje wierszy patriotycznych pozwoliły uczestnikom lepiej zrozumieć trudną drogę Polaków ku wolności. Na zakończenie apelu w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej i Nauki „Szkoła do hymnu”, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Była to piękna i wzruszająca lekcja patriotyzmu.

B.Gajek

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech