Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Gminne obchody Święta Niepodległości na terenie Miasta i Gminy Bodzentyn w dniu 11 listopada br. rozpoczęto uroczystym korowodem. W rytm utworów w wykonaniu miejscowej Orkiestry Dętej maszerowały poczty sztandarowe straży oraz szkół, harcerze, przedstawiciele samorządu wraz z Panem Burmistrzem Dariuszem Skiba oraz mieszkańcy. Po przejściu przez Rynek Górny wszyscy dotarli do Kościoła Parafialnego aby uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej.

Dalsza część wydarzenia odbywała się na Rynku Górnym w Bodzentynie. Mieszkańcy zgromadzili się w celu odśpiewania wspólnie hymnu narodowego przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Bodzentyn. Po tak podniosłym punkcie programu nastąpiło złożenie wiązanek. Następnie wszyscy zgromadzeni udali się do sali

Biblioteki Publicznej im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie, gdzie mogli obejrzeć przedstawienie pt. „Opowiedz Nam Moja Ojczyzno” przygotowane przez grono pedagogiczne z Zespołu Szkół we Wzdole Rządowym. Młodzi ludzie w swoim słowno muzycznym występie przybliżyli uczestnikom trudną drogę do odzyskania niepodległości przez Polskę. Wspaniały występ uczniów został nagrodzony zasłużonymi, gromkimi brawami.

Całe wydarzenie zostało zakończone patriotycznym koncertem Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Bodzentyn, która wystąpiła pod batutą kapelmistrza Ryszarda Tabiszewskiego. Koncert ten również został nagrodzony zasłużonymi brawami wszystkich uczestników.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i włączenie się w obchody. Szczególnie dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bodzentynie za zabezpieczenie święta, pocztom sztandarowym, uczniom, dyrekcji i nauczycielom Zespołu Szkół we Wzdole Rządowym, Harcerstwu w Gminie Bodzentyn oraz Młodzieżowej Orkiestrze Dętej OSP Bodzentyn.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech