Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Ślubowanie klas pierwszych to jedna z najważniejszych uroczystości w ciągu całego cyklu edukacyjnego w szkole podstawowej. To od tego momentu pierwszaki zostają pełnoprawnie włączone do społeczności uczniowskiej. W miesiącach wrzesień i październik br. w prawie wszystkich szkołach podstawowych z terenu Gminy Bodzentyn pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie.

Podczas tych wyjątkowych wydarzeń obecni byli zaproszeni goście, wśród nich Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Bodzentynie Teresa Bzymek, radni, sołtysi, Z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn Andrzej Jarosiński, Sekretarz Miasta i Gminy Bodzentyn Wojciech Furmanek, nauczyciele, rodzice, a także uczniowie.

W każdej szkole podstawowej odbyły się uroczyste akademie, podczas których uczniowie bezbłędnie recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz pięknie tańczyli. Udowodnili, że znają zasady dobrego zachowania, wiedzą sporo o Polsce i Unii Europejskiej i chętnie poznają nową wiedzę. Pierwszaki stojąc przed Sztandarem Szkoły, pełni powagi i bardzo przejęci, obiecali być dobrymi Polakami, solidnie się uczyć i godnie reprezentować swoją szkołę. Następnie Dyrektorzy Szkół dokonywali pasowania na uczniów klasy pierwszej.

Bohaterowie uroczystości usłyszeli życzenia od dyrektorów oraz Burmistrza Dariusza Skiby, a także otrzymali drobne upominki. We wszystkich szkołach podstawowych z terenu Gminy Bodzentyn naukę w klasach pierwszych rozpoczęło 105 uczniów.

Po części oficjalnej w każdej szkole odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców pierwszoklasistów.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech