Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

We wtorek 24 października br. w Budynku Biblioteki Publicznej im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie, 25 par świętowało wyjątkowy jubileusz. Złote Gody to niezwykła rocznica podczas, której małżeństwa z 50 letnim stażem otrzymały medale za długotrwałe Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Uroczystość poprowadził Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Pan Dariusz Skiba. Włodarz pod adresem dostojnych Jubilatów skierował słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie. Jak podkreślił w swojej wypowiedzi, aż 144 pary z gminy Bodzentyn wstąpiły w związek małżeński w 1973 roku.

Nie zabrakło również wielu ciepłych słów skierowanych do jubilatów od Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Pani Renaty Janik, Radnych Powiatowych Pana Wojciecha Kózki oraz Pana Józefa Szczepańczyka, a także Przewodniczącej Rady Miejskiej w Bodzentynie Pani Teresy Bzymek oraz Dyrektora Biblioteki Publicznej im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie Pana Marcina Sikorskiego.

Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty i okolicznościowe upominki, a także fotografie, które mają przypominać o tym niezwykle wzruszającym i radosnym dniu.

Po części oficjalnej, prezentach, wspólnych zdjęciach i gratulacjach, zaczęła się uczta i picie szampana. Oprawę artystyczną zapewnił Zespół Pieśni i Tańca "Leśnianie". Po doniosłym "Sto lat" zespół skocznymi utworami  porwał odznaczonych małżonków do tańca.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech