Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Po roku nieobecności MTBCross Maraton powrócił do Bodzentyna. VI edycja z cyklu Świętokrzyskie MTB Cross Maraton przyciągnęła blisko 230 miłośników spędzania aktywnie wolnego czasu z całej Polski. Gmina Bodzentyn inwestuje w rozwój turystyki rowerowej, dlatego Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn podjął decyzję o współorganizacji maratonu ze Stowarzyszeniem MTB Cross Kielce na terenie miasta Bodzentyn.

Start i meta usytuowane były na placu obok Ruin Pałacu Biskupów Krakowskich w Bodzentynie. Kolarze mogli zmierzyć się tradycyjnie na trzech dystansach tj. Family o długości 22,5 km, Fan – 43,5 km oraz Master 74,5 km.

Podczas przejazdu uczestnicy mieli okazję podziwiać wspaniałe widoki oraz obcować z urokliwą naturą naszych terenów. Nie da się ukryć, że nasze górskie obszary niekiedy są bardzo ciężkie do pokonania, jednak dla pasjonatów dwóch kółek nie stanowią problemu.

Na najkrótszej trasie – Family - zwyciężyli Zuzanna Świerczyńska i Wiktor Sitek. Na dystansie Fan Anna Grabowska i Bartosz Borowicz, a na najdłuższym – Master - Krystyna Żyżyńska-Galeńska i Paweł Chrząszcz.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech