Już od prawie 12 lat Fundacja Miśka Zdziśka Błękitny Promyk Nadziei pomaga ogromnej liczbie osób potrzebującym z terenu województwa świętokrzyskiego. Fundację tworzy profesjonalny, wykwalifikowany, empatyczny oraz zgrany zespół. To profesjonaliści w każdym calu.

Fundacja Miśka Zdziśka "Błękitny Promyk Nadziei" powstała z myślą niesienia pomocy dzieciom chorym, niepełnosprawnym oraz osobom chorym, cierpiącym, skrzywdzonym przez los życia, którzy niestety ze względów zdrowotnych jak i społecznych nie są w stanie normalnie funkcjonować w życiu codziennym. Dajemy naszym podopiecznym nadzieję i wiarę, iż warto wierzyć w marzenia. Fundacja Miśka Zdziśka sięga po "Błękitny Promyk Nadziei", którego siła pomaga chorym i potrzebującym uwierzyć w lepsze jutro oraz patrzeć na świat tylko w pozytywnych barwach.

Codziennie nasi pracownicy z ogromną siłą walczą, by przez pracę i osiągi fundacji pomóc naszym podopiecznym, aby chodź na chwilę na ich buziach zagościł promyk uśmiechu nadziei.

Fundacja Miśka Zdziśka prowadzi zbiórkę plastikowych nakrętek. Akcja ta wpisana jest w nasze serducha od samego początku istnienia fundacji. Zebrane nakrętki pozwalają nam uzyskać środki finansowe pozwalające na bieżące funkcjonowanie i dalsze niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym z terenu województwa świętokrzyskiego.

Podopieczni naszej Fundacji za naszym pośrednictwem zbierają środki na niezbędne leczenie, rehabilitację, sprzęt czy przystosowanie mieszkań pod potrzeby osób niepełnosprawnych. Fundacja Miśka Zdziśka w zależności od potrzeb organizuje lub pomaga w organizacji zbiórek publicznych na rzecz swoich podopiecznych, akcji krwiodawstwa, czy rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Posiadamy wypożyczalnie sprzętu dla osób niepełnosprawnych np. chodziki, wózki inwalidzkie itp. Ponadto dwa razy w miesiącu w naszej siedzibie, ma miejsce punkt konsultacyjny.

W ciągu już ponad 12-stu lat swojego istnienia fundacja wydała na poczet wsparcia swych podopiecznych już ponad 4 miliony złotych. Wsparcie to przybiera różne formy jak zakup wózka inwalidzkiego, protez czy zakup komórek macierzystych. Dziękujemy z całego serca mieszkańcom powiatu jędrzejowskiego i województwa świętokrzyskiego za wspieranie naszych podopiecznych. Bez Państwa pomocy i wsparcia nie byłoby tych efektów, które wspólnie zdołaliśmy osiągnąć, dziękujemy wszystkim Państwu i każdemu z osobna.

Działania naszej fundacji ukierunkowane są również na aktywizację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych poprzez organizację kursów i szkoleń umożliwiających podniesienie kwalifikacji osobom niepełnosprawnym i wykluczonym społecznie. Pozwala to zdobyć nowe kwalifikacje i umiejętności, a także pozwala na integrację międzypokoleniową. Jedną z takich inicjatyw fundacji jest program „Sięgamy po sukces, aktywni mimo barier”. Projekt sfinansowany ze środków PFRON. Celem programu jest aktywizacja osób niepełnosprawnych na rynku pracy. W związku z tym organizowane są różne kursy i szkolenia dzięki którym osoba niepełnosprawna może za darmo uzyskać kwalifikacje zawodowe. Fundacji niedawno udało się także uzyskać w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej prawie 600 tysięcy złotych na asystentów dla osób niepełnosprawnych. W powiecie jędrzejowskim już działają  asystenci, którzy będą służą pomocą osobom niepełnosprawnym w stopniach umiarkowanym i znacznym w ich domach. Pomoc polega na asystowaniu przy codziennych czynnościach i w rehabilitacji. Fundacja złożyła w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej dwa projekty w celu utworzenia Centrum Asystentury oraz  Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Jędrzejowie „Błękitny Promyk Nadziei” jak również Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego  i udało nam się pozyskać fundusze na tą pomoc i wsparcie dla mieszkańców powiatu jędrzejowskiego. To bardzo ważne i potrzebne wsparcie o które zabiegaliśmy dłuższy czas , już niebawem rozpoczynamy procedury zakupów i utworzenia owego centrum. Pamiętajmy, iż RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

Zapraszamy rodziców dzieci chorych i niepełnosprawnych do kontaktu z sekretariatem naszej fundacji w razie kłopotów i wszelakiego rodzaju problemów nasz zespół postara się pomóc Waszym najbliższym najlepiej jak będziemy tylko potrafili. Prosimy o odwiedzanie naszej strony internetowej www.blekitnypromyknadziei.pl oraz naszego Facebooka. Zapraszam również do kontaktu z naszym sekretariatem 41 386 65 69 lub 797 382 884 lub też przez email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na poniższych zdjeciach znajdują się:

  • Dariusz Lisowski Prezes Zarządu
  • Agnieszka Stożek Dyrektor Biura Fundacji
  • Aleksandra Noga Specjalista ds Administracji, Finansów i Projektów
  • Agnieszka Chabior Specjalista ds Administracji i Marketingu
  • Misiek Zdzisiek - Marcin Krawiec
  • Dariusz Lisowski Prezes Zarzadu

Tekst i zdjęcia: Fundacja Miśka Zdziśka Błękitny Promyk Nadziei

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA