Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W dniu 22 stycznia br. odbyło się głosowanie nad projektami w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Bodzentyn. Mieszkańcy w godzinach od 09.00 do 18.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bodzentynie mogli oddać swój głos na jeden ze zgłoszonych projektów. Przypomnijmy, że w wyznaczonym terminie do Urzędu Miasta i Gminy w Bodzentynie wpłynęło 3 projekty, które przeszły pozytywną weryfikację formalno – prawną. Wszystkie zgłoszone projekty były oceniane pod względem ich wartości społecznej. Autorzy wszystkich złożonych projektów zgłosili zadania, które są niezwykle istotne dla mieszańców naszego miasta. W ramach Budżetu Obywatelskiego 2023 do dyspozycji jest kwota w wysokości 117 774,41 zł. Przed mieszkańcami Bodzentyna stał bardzo ciężki wybór, ponieważ wszystkie ze zgłoszonych projektów były równie ciekawe oraz potrzebne do zrealizowania. Ostatecznie ilością 155 głosów zwyciężył projekt nr 1 pn. ,,Kino plenerowe oraz strefa zabawy dla przedszkolaków”, którego autorami są Dagmara Zagórska i Tomasz Fąfara. Celem projektu jest integracja społeczności lokalnej poprzez stworzenie miejsca spotkań w postaci plenerowego Kina Letniego na płycie Rynku Górnego w Bodzentynie. Ponadto w ramach budżetu  zakupione zostaną przenośne zabawki, które ustawione zostaną na płycie podwórka przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bodzentynie. Koszt projektu to 117 774,41 zł.

Serdecznie gratulujemy autorom zwycięskiego projektu. Realizacja Budżetu Obywatelskiego rozpocznie się w najbliższych miesiącach. W głosowaniu w sumie wzięło udział 356 mieszkańców.  Autorom pozostałych projektów gratulujemy dobrych pomysłów i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach budżetu. Poniżej przedstawiamy pozostałe dwa projekty, nad którymi głosowali mieszkańcy:

Projekt nr 2 -  „Zakup czujników tlenku węgla dla każdego gospodarstwa domowego w mieście Bodzentyn”

Czujnik czadu dla Ciebie i Twojej rodziny! Przez ostanie 10 miesięcy w województwie świętokrzyskim strażacy do pożarów budynków mieszkalnych wyjeżdżali 760 razy, gdzie życie straciło 16 osób, a 57 zostało rannych. Liczby te stale rosną! Projekt ma na celu zakup czujników tlenku węgla dla każdego gospodarstwa domowego oznaczonego numerem budynku.

 - Autorzy: Kamil Stefańczyk i Tomasz Stefańczyk

Koszt projektu 116 470,00 zł

Ilość zdobytych głosów: 106.

Projekt nr 3 -  „Bodzentyn na sportowo – zagraj na nowym boisku „Łysicy”

Bodzentyn na Sportowo – to wykonanie ogólnodostępnego, oświetlonego boska sportowego z naturalną nawierzchnią oraz towarzyszącym zapleczem aktywności dla dzieci wraz z infrastrukturą dodatkową zawierającą: mini trybuny, bramki i piłkochwyty. Nowopowstały obiekt znajdzie się przy ul. Wolności 4 w Bodzentynie oraz posłuży społeczności lokalnej do uprawiania sportu, w tym głównie dzieciom, młodzieży, osobom dorosłym oraz seniorom.

 - Autor: Matysek Mateusz

Koszt projektu 117 000,00 zł

Ilość zdobytych głosów: 95.

 

324496893 749538799521274 2135675702267271360 n

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech