Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech
A- A A+

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaTelefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych dla mieszkańców

gminy Bodzentyn oraz informacji o szczepieniach przeciwko

wirusowi SARS-Cov-2 (infolinia)

tel. 600 715 659, 41 311 50 10 wewn. 18

 

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia

lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


Dn. 29.09.2021 r.  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym etapie IX Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”.  Celem konkursu było rozwijanie dociekliwości poznawczej uczniów oraz ich językowych umiejętności. W tym roku przypomniano wydarzenia związane z  powstaniami śląskimi. Konkurs ten przeprowadzany był równocześnie w sześciu województwach: małopolskim, dolnośląskim, lubelskim, podkarpackim, śląskim i świętokrzyskim. Największą jego wartością jest świadomość przynależności do wielkiej wspólnoty osób piszących „po polsku o historii” w tym samym czasie. Naszą szkołę reprezentowało dwudziestu jeden uczniów. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. Z klas IV-VI najwyższy wynik osiągnęła uczennica Aleksandra Słotnicka. W klasach VII – VIII bardzo dobry rezultat uzyskali uczniowie: Julia Świetlik, Wojciech Kózka i Aleksandra Jeziorska.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi w mierzeniu się z zawiłościami polskiego języka i dziękujemy za udział oraz zaangażowanie.

A. Drabik
J. Kiczor
B. Gajek
E. Durlej
U. Sokół
Fot. K. Bis

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech