9 listopada br. z okazji zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba wręczył wszystkim pierwszoklasistom bialo- czerwone flagi Narodowe zakupione przez Samorząd a dla dyrektorów szkół oraz instytucji publicznych na terenie Gminy Bodzentyn przekazał 21 flag od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z przesłaniem:

"Niech flaga Rzeczypospolitej Polskiej, symbol naszej tożsamości i państwowości oraz znak naszego przywiązania do Ojczyzny, którą współtworzą lokalne wspólnoty, będzie stale obecna pośród nas, a zwłaszcza w roku obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Niech w roku wielkiego narodowego jubileuszu biało-czerwona flaga ozdobi nasze domy i połączy nas wokół wspólnego celu, jakim jest pomyślność i dobro Polski" - głosi tekst przesłania Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Akcja ma na celu zachęcenie dzieci aby w dniu 11 listopada razem z rodzicami wywiesiły flagę na własnym domu dla uczczenia zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To nie tylko jeden z elementów promowania naszych barw i godła ale również rozwijanie patriotyzmu, szacunku dla symboli narodowych oraz kształtowanie odpowiedniego zachowania w czasie uroczystości państwowych.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA