Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech
A- A A+

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaTelefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych dla mieszkańców

gminy Bodzentyn oraz informacji o szczepieniach przeciwko

wirusowi SARS-Cov-2 (infolinia)

tel. 600 715 659, 41 311 50 10 wewn. 18

 

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia

lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


W maju obchodzimy rocznice ważnych wydarzeń historycznych, które mają ogromne znaczenie dla każdego Polaka.

1 MAJA – Święto Pracy - międzynarodowe święto ludzi pracujących.
2 MAJA – Święto Flagi Państwowej, wprowadzone decyzją Sejmu RP 20 lutego 2004 roku. Data 2 maja nie została wybrana przypadkowo - tego dnia żołnierze polscy zawiesili biało-czerwoną flagę na kolumnie zwycięstwa w Tiergarten w Berlinie, a zdobywając miasto, przyczynili się do zakończenia działań wojennych w Europie w czasie II wojny światowej.
3 MAJA – Święto Konstytucji 3 Maja, pierwszej uchwalonej w Europie konstytucji, drugiej na świecie po Stanach Zjednoczonych, opracowanej przez Sejm Czteroletni w 1791 roku.

Z okazji świąt majowych Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba corocznie organizuje akcję – Flaga dla pierwszoklasisty. Po raz kolejny flagi narodowe otrzymali pierwszoklasiści ze wszystkich szkół z terenu naszej gminy, aby w czasie pierwszych trzech dni majowych razem z rodzicami mogli je wywiesić przed domami. Dzieci z dużym entuzjazmem przyjęły „prezent” w postaci flagi, ponadto wykazały się niezwykle dużą, jak na swój wiek, wiedzą patriotyczną.


W poprzednich latach z okazji tych świąt odbywały się różnego rodzaju uroczystości, w których uczestniczyli mieszkańcy i lokalne władze. Niestety, w tym roku z powodu obecnej sytuacji epidemicznej większość obchodów nie może się odbyć, dlatego Burmistrz zapraszał najmłodszych mieszkańców naszej gminy do wspólnego świętowania tych skromnych uroczystości poprzez wywieszenie w te szczególne dni flagi narodowej. Możemy to zrobić m.in. w oknie, na balkonie mieszkania, czy też przed domem. Wyrazimy w ten sposób patriotyzm oraz pamięć o ważnych wydarzeniach w naszych dziejach.

Od kilku lat w naszej gminie organizowana jest akcja, w trakcie której przekazuję pierwszoklasistom ze Szkół Podstawowych z Gminy Bodzentyn flagi państwowe. W ten sposób chcę zaszczepić w młodym pokoleniu wartości takie jak szacunek do symboli narodowych, pamięć o historii i tradycji naszego państwa oraz dbanie o edukację ojczystego języka. – dodał Burmistrz Miasta i Gminy Dariusz Skiba.

W trakcie tych krótkich odwiedzin można było dostrzec, że pomimo iż dzieci od dłuższego czasu uczyły się zdalnie, szkoły zostały pięknie przystrojone w biało-czerwone ozdoby przypominające o jednych z najważniejszych świąt dla każdego Polaka.

E.Kita

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech