Unite Gallery Error: No gallery items found
Unite Gallery Error:

uniteGalleryOutput variable not found

W niedzielę 20 września na Rynku Górnym w Bodzentynie odbyła się impreza kulturalna pod tytułem "Powitanie roku szkolnego 2015/2016", której organizatorem było Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki (MGCKiT).

Wydarzenie to adresowane było do dzieci i młodzieży, którzy z pierwszym wrześniowym dzwonkiem udali się do szkół. W związku z tym organizatorzy postawili sobie za priorytet, aby na scenie pojawiły się zespoły dziecięce i młodzieżowe z terenu naszej gminy.

Po przemowie Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusza Skiby, otwierającej obchody, zgromadzona publiczność została powitana uroczystym polonezem w wykonaniu gimnazjalistów. Przygotowaniem tancerzy zajęła się p. Magdalena Szmalec. Następnie zaprezentował się Chór Kameralny Quodlibet pod kierownictwem Szczepana Królikowskiego - instruktora muzycznego pracującego w MGTCKiT. Jako kolejny wystąpił Dziecięcy Zespół Folklorystyczny Miniaturka z programem pn. "A i my Se zahulomy", którego przygotowaniem oraz akompaniatorem jest Szczepan Królikowski. Wszystkie powyższe grupy pochodzą ze Wzdołu Rządowego.

Nie obyło się także bez konkursów z nagrodami dla najmłodszych uczestników.

Tuż po wręczeniu nagród, na scenie pojawiła się Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą p. Kazimierza Podrazy. W kolejnym bloku gier i zabaw, dzieci zmierzyły się z odgadywaniem tytułów bajek i piosenek. Nagrodzone brawami i upominkami dzieci zasiadły na widowni, aby obejrzeć kolejny występ.

Na scenie wystąpił Taneczny Zespół Folklorystyczny Świętokrzyskie Diabliki z Nowej Słupi. Tancerze mają w repertuarze tańce z regionu świętokrzyskiego natomiast przed bodzentyńską publicznością zaprezentowali suitę lubelską w oryginalnych lubelskich strojach. Choreografem zespołu jest p. Izabela Pańtak.

Tuż po nich wystąpił zespół Wabio z Mirocic. Jest to grupa śpiewacza prezentująca muzykę ludową reprezentująca gminę Nowa Słupia. Swoim występem rozruszali publiczność, która włączyła się do śpiewu. Nad częścią muzyczną grupy czuwa p. Wiktor Sitek.

Kolejnym ważnym punktem programu była pogadanka na temat bezpiecznego powrotu do domu przeprowadzona przez przedstawiciela komisariatu policji w Bodzentynie, której zwieńczeniem było wręczanie najmłodszym opasek odblaskowych.

Gwiazdą wieczoru była Orkiestra Huty Szkła Tadeusza Wrześniaka, której kierownikiem jest p. Alicja Urbanowicz. Ciekawostką jest fakt, iż nikt z grających nie uczęszcza do szkoły muzycznej. Całą edukację muzyczną wszyscy nabywają w orkiestrze ucząc się gry na instrumentach od podstaw.

Występ rozpalił widzów, którzy gorącymi brawami nagradzali każdy wykonany utwór.

Ponieważ impreza miała charakter edukacyjny, podczas całego wydarzenia obecni byli ratownicy medyczni, którzy oferowali możliwość nauki udzielania pomocy przedmedycznej. Swój czas poświęcili również strażacy z OSP Bodzentyn, którzy prezentowali wozy strażackie i sprzęt gaśniczy. Atrakcją dla milusińskich było również malowanie twarzy. Poza pokarmem dla ducha, płynącym ze sceny był również pokarm dla ciała w postaci kiermaszu potraw regionalnych. Stowarzyszenia: Świętokrzyskie Jodły, Wzdolskie Kołowrotki, Dąbrowa To My oraz Wilków Nasz Dom przygotowały pyszne poczęstunki m.in. zalewajkę, pierogi i słodkie ciasta.

Na zakończenie imprezy wystąpił zespół działający przy MGCKiT w Bodzentynie, który dzięki swej muzyce roztańczył publiczność.

/SK

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA