20 marca 2024 roku w Bibliotece Publicznej im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego zostały omówione tytuły:

Bridget Jones. Szalejąc za facetem - Helen Fielding

Bridget Jones przedziera się przez gąszcz wyzwań, czyhających na współczesną samotną matkę. Mimo bowiem upływu lat charakter Bridget się nie zmienił i wciąż nie umie wyciągać wniosków z własnych doświadczeń. Oczywiście Bridget wciąż nas zaskakuje swoimi pomysłami, które czasem bawią, śmieszą, a czasami zmuszają nas do zastanowienia się nad pewnymi sytuacjami i faktami. Książka ta to komedia utrzymana w lekkim stylu, pisana lekkim piórem. Chociaż brakuje nam kilku bohaterów, to autorce udało się niektórych z nich zastąpić innymi, również ciekawymi postaciami, które da się polubić.

Ciemność i partnerzy - Sigitas Parulskis

Litwa, rok 1941. Vincentas, wrażliwy fotograf, zawiera faustowski pakt z oficerem SS. W zamian za życie swoje i swojej żydowskiej ukochanej dołącza do nazistowskiego szwadronu śmierci, aby fotografować masowe egzekucje Żydów. Niemiec stawia jeden warunek – fotograf ma odnaleźć piękno w tym, co fotografuje. W swojej prowokującej powieści Sigitas Parulskis przybliża jeden z najkrwawszych okresów w dziejach Litwy, gdy zamordowano 94% jej żydowskich mieszkańców. Swoim bohaterom każe skonfrontować się ze strachem i na nowo ustanowić granice moralności, a z szokującego zestawienia piękna fotografii z nieludzką brutalnością wyłania się obraz nieoczywistej i nieznanej historii. Historii, która zdążyła już podzielić litewskich czytelników.

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 25 kwietnia 2024r. o godz.1130. Zapraszamy.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA