Już w najbliższą niedzielę 21 maja po raz XVI na Świętym Krzyżu odbędzie się Jarmark Świętokrzyski. W tym roku będzie mu towarzyszyć hasło „Graj Kapelo...”. W programie - liczne atrakcje. Gościnnie wystąpi Kapela Bukowianie z Bukowiny Tatrzańskiej. 

Uroczystości rozpoczniemy o godz. 11.40 procesją sprzed Bazyliki Mniejszej na Błoniach, a następnie Mszą Świętą polową. W dalszej części zaplanowane zostały prezentacje artystyczne. Wystąpią artyści z gmin Nowa Słupia i Bieliny, Kapela z Kakonina, Kapela Adaśki, Kapela Typowy Janus, Kapela Żeromszczyzna.
Będą też muzyczni goście z Podhala - Kapela Bukowianie z Bukowiny Tatrzańskiej.
To nie koniec atrakcji. Sprzęt wojskowy pokażą służby mundurowe. Ponadto na jarmarku pojawi się wielu indywidualnych wystawców rękodzieła ludowego z regionu świętokrzyskiego. Na stoiskach promocyjnych zaprezentują się gminy powiatu kieleckiego. Nie zabraknie regionalnych przysmaków.

W tym dniu obowiązywać będzie bezpłatny transport na Święty Krzyż dla uczestników Jarmarku Świętokrzyskiego. Organizatorzy zapewniają bezpłatny transport dla tych, którzy zechcą wziąć udział w wydarzeniu i skorzystać z przygotowanych atrakcji.

Bezpłatny transport (kursujący wahadłowo) z parkingu w Hucie Szklanej pod Bazylikę na Święty Krzyż, w godzinach od 9:00 do 18:00.

Zmotoryzowani będą mogli postawić swoje samochody na parkingu w Hucie Szklanej. Autem będzie można wjechać na górę tylko po okazaniu "wjazdówki".

Natomiast wszyscy wystawcy proszeni są o przygotowanie swoich stoisk wystawienniczych do godz. 10:00.

ZAPRASZAMY już 21 maja!!!

 

Starostwo Powiatowe w Kielcach

 

Jarmark witokrzyski

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA