W dniach 22 – 23 04. 2023 r. na zalewie w Wilkowie zostały rozegrane pierwsze w tym roku zawody modeli żaglowych sterowanych falami radiowymi zorganizowane przez Stowarzyszenie „MiniSail.pl”.
W trakcie zawodów rozegrano wyścigi w klasach : MiniSail – OPEN, NSS 650 STANDARD, oraz I Eliminację Pucharu Polski w klasie „SUNFISH RC”.
Rozegrano również wyścig specjalny o „Zapaskę Świętokrzyskiej Baby Jagi”
W poszczególnych klasach zwyciężyli: „NSS 650 OPEN” - Ireneusz Żywica przed Januszem Lembasem i Andrzejem Chałaszczykiem.
Zwycięzcą klasy MiniSail – OPEN wygrał Rene Walenta przed Markiem Stalą i Dariuszem Pieczką.
W pierwszej Eliminacji Pucharu Polski w klasie SUNFISH RC wygrał Marek Stala przed Dariuszem Pieczką i Michałem Daranowskim.
Zdobywcą „Zapaski Świętokrzyskiej Baby Jagi„ został Rene Walenta. Nagroda ta jest nagrodą przechodnią.
W zawodach uczestniczyło 11 zawodników z 14 modelami. W zawodach brało udział również dwóch zawodników z Czech - Rene Walenta i Pavel Strank.
Polscy modelarze reprezentowali Rudę Śląską, Oświęcim, Częstochowę, Piotrków Trybunalski, Łódź i Kielce.
Zawody rozegrano w bardzo dobrych warunkach pogodowych, przy temperaturze powietrza wynoszącej około 20 Co i wietrze o prędkości 2 –3 m/s z kierunku północno wschodniego i wschodniego.
Sędzią Głównym był Sędzia Międzynarodowy Hieronim Drahajm, asystowała mu Barbara Pieczka posiadająca również międzynarodowe uprawnienia sędziowskie.
Piękna słoneczna pogoda przyciągnęła nad zalew wielu mieszkańców oraz turystów, którzy oprócz wspaniałych krajobrazów mogli podziwiać modele żaglowe sterowane radiowo.
Przedstawiciele Stowarzyszenia MiniSail.pl dziękują Panu Burmistrzowi Gminy Bodzentyn i jego służbom za gościnność i współpracę przy organizacji tej imprezy.
Mamy nadzieję, że uda nam się zorganizować analogiczne zawody w przyszłym roku.
Michał Daranowski
Przedstawiciel Stowarzyszenia MiniSail.pl
Fot. Biblioteka Publiczna im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie oraz e-Bodzentyn.pl
 
 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA