Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaGminny numer alarmowy dla osób potrzebujących pilnej pomocy, w tym: seniorów i innych pozostających w kwarantannie domowej (czynny po godzinach pracy urzędu) - 600 715 659

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


Wizyta Świętego Mikołaja w Samorządowym Przedszkolu we Wzdole Rządowym, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego  starannie. Każda grupa wykonuje ciekawe prace plastyczne, na których króluje Mikołaj. Wszystkie grupy pod opieką swoich nauczycieli: 3-latki – p. J. Zaczkowska i p. E. Pajdo, 4-latki – p. M. Obara, 5-latki – p. A. Gołąbek i p. M. Twardowska i 6-latki – p. M. Kołodziejczyk przygotowują również montaż słowno- muzyczny, który zaprezentują przed wyjątkowym Gościem. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.

Kiedy nadszedł długo oczekiwany dzień, wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały mikołajowych dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Wszystkie przedszkolaki wyszły na spotkanie ze Świętym i zaprosiły go do swoich grup.  Nasz gość swoją wizytę zaczął od najmłodszych. Niektóre dzieci po raz pierwszy witały Mikołaja w przedszkolu. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej buźce można było zobaczyć niepewność i obawę, jednak na większości malowała się radość.  Poszczególne grupy przedszkolaków opowiadały Mikołajowi o zabawach w przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są grzeczne. Przedszkolaki przygotowały dla Świętego Mikołaja i Rodziców krótką inscenizację pt. „Choinka dla lalek”, którą z przejęciem przedstawiły. Po wspaniałych występach dzieci nadeszła wyczekiwana chwila - Mikołaj wręczał każdemu dziecku paczkę, a prezenty były wyśmienite: lalki, książki, puzzle, misie, lego, samochody, kolejka, roboty, warsztaty pracy, kuchnie, układanki oraz słodycze i owoce. Dzieciaki z ogromną radością zaprosiły Św. Mikołaja za rok, a on obiecał, że na pewno przyjedzie, bo „…wszystkie dzieci Mikołaja kochają, wszystkie dzieci na niego czekają…”

 W tym dniu miało także miejsce inne niezwykłe wydarzenie. Otóż, nasze przedszkole zamieniło się w pracownię plastyczną. Grupa 5„b” wraz ze swoją wychowawczynią – p. M. Twardowską i p. M. Pożogą zaprosiła na bożonarodzeniowe warsztaty znaną wzdolską artystkę, członkinię Stowarzyszenia „Świętokrzyskie Tkaczki” – p. Annę Ledwójcik. Dzieci przywitały swoich Rodziców i miłych gości śpiewem mikołajkowych piosenek i recytacją wierszy, po czym wszyscy chętnie zabrali się do pracy. Zadaniem było zrobienie świątecznej bombki. Pod bacznym okiem p. Ani przedszkolaki i ich Rodzice wykonywali bardzo ciekawe bożonarodzeniowe ozdoby. W miłej, świątecznej atmosferze wielu Rodziców naszych pięciolatków odkryło swoje plastyczne talenty, a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów. Przy dźwiękach kolęd, z pomocą p. Ani, Rodzice wyczarowywali wspaniałe ozdoby choinkowe. Podczas tworzenia prac, rodziny wykazywały się niezwykłą pomysłowością i ciekawą inwencją twórczą. Pięciolatki z dumą prezentowały swoje dzieła, które z pewnością będą stanowiły wyjątkową świąteczną dekorację domów. 

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w tym pełnym mikołajkowych wrażeń i niezwykle malowniczym dniu.

Zespół Szkół we Wzdole Rządowym

Samorządowe Przedszkole

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA