Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaGminny numer alarmowy dla osób potrzebujących pilnej pomocy, w tym: seniorów i innych pozostających w kwarantannie domowej (czynny po godzinach pracy urzędu) - 600 715 659

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


Stowarzyszenie Inicjatywa z Sieradowic zorganizowało konkurs recytatorski – „Patriotyzm jest w Nas”. W ten szczególny sposób uczciliśmy Święto Niepodległości w naszym sołectwie. Po uroczystym powitaniu gości, radna Rady Miejskiej w Bodzentynie Marzanna Borek, zaprosiła wszystkich do wspólnego odśpiewania Hymnu Narodowego.

Po tak wzniosłym otwarciu spotkania,  rozpoczęły się przesłuchania uczestników konkursu. W konkursie wzięło udział 17 wykonawców w dwóch grupach wiekowych. Prezentowane wiersze spotykały się z wielkim uznaniem zgromadzonej publiczności, która nagradzała recytujących  gromkimi brawami. Jury w składzie: Marianna Drobniak, Marta Janicka oraz Urszula Sokół, miało trudne zadanie. Poziom grupy młodszej był bardzo wyrównany i wszyscy wykonawcy zostali wyróżnieni takimi samymi nagrodami – byli to: Nadia Poznańska, Ula Konopka, Maciej Kwieciński, Jakub Pożoga, Karol Klimek, Magda Łakomiec, Kamila Pożoga. W grupie starszej bezkonkurencyjny okazał się Rafał Mróz, który swoim występem wywołał łzy wzruszenia u wielu słuchaczy. Otrzymał główną nagrodę konkursu. Dwa drugie miejsca zdobyły - Oliwia Fitas i Julia Klimek. Natomiast trzecie miejsce zdobył Michał Świetlik.  Wyróżnienia przypadły – Lenie Pożodze, Anastazji Łakomiec, Weronice Poznańskiej, Jakubowi Jędrzejczykowi, Annie Borek oraz Jakubowi Kuropatwie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe oraz słodkie upominki od burmistrza Dariusza Skiby i dyrektora Marcina Sikorskiego. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych, które pomagali śpiewać członkowie zespołu folklorystycznego „Świętokrzyskie Jodły”. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem w postaci pysznych ciast przygotowanych przez członkinie Stowarzyszenia Inicjatywa. Cieszymy się, że spotkanie to zgromadziło tak liczną grupę uczestników oraz mieszkańców Sieradowic i nie tylko. Dziękujemy wszystkim za pracę włożoną w przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia.

Projekt „Patriotyzm jest w Nas- konkurs recytatorski” został zrealizowany przy wsparciu Województwa Świętokrzyskiego na podstawie zawartej umowy.

Danuta Skrzeczyna – sołtys wsi Sieradowice

020191111 160820 8109 w990

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA