W październiku mieszkanki gminy Bodzentyn po raz kolejny miały okazję do skontrolowania swojego stanu zdrowia w ramach bezpłatnych badań wczesnego wykrywania raka piersi i raka szyjki macicy.

W dniach 10 i 11 października przy Ośrodku Zdrowia w Bodzentynie stacjonował mammobus w ramach akcji profilaktycznej prowadzonej przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii. W sumie z badań skorzystało 16 Pań.

Z bezpłatnej mammografii w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi mogą skorzystać panie między 50 a 69 rokiem życia, które nie robiły tego badania w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Z bezpłatnej cytologii mogą skorzystać panie między 25 a 59 rokiem życia, które nie wykonywały tego badania w ciągu ostatnich 36 miesięcy w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy.

Z bezpłatnych badań profilaktycznych można skorzystać także bezpośrednio w Świętokrzyskim Centrum Onkologii po wcześniejszej rejestracji telefonicznej: 607 77 88 88 (mammografia) lub 609 99 00 33 (cytologia). Natomiast o kolejnych planowanych terminach bezpłatnych badań odbywających się na terenie gminy Bodzentyn w cytomammobusie będziemy na bieżąco informować.

Serdeczne podziękowania dla Pana Romana Matyska za przewiezienie naczepy.

 

Realizowane projekty

     

 

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA