Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaGminny numer alarmowy dla osób potrzebujących pilnej pomocy, w tym: seniorów i innych pozostających w kwarantannie domowej (czynny po godzinach pracy urzędu) - 600 715 659

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


W latach 2017-18 utonęły w województwie świętokrzyskim aż 43 osoby, dlatego WOPR postanowił przeciwdziałać temu negatywnemu zjawisku poprzez szkolenia i prewencję. Od początku sierpnia realizujemy projekt WOPR z nami bezpieczniej nad wodą w Kielcach i woj. świętokrzyskim. Celem projektu jest podniesienie wiedzy i umiejętności z udzielania pierwszej pomocy zwłaszcza na akwenach wodnych. Działania skierowane są do osób młodych i ich rodziców.

Nad akwenami

Działania w ramach projektu, który został dofinansowany w ramach programu Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020, rozpoczynają się od cyklu pięciu spotkań nad otwartymi zbiornikami wodnymi. W najbliższy weekend 24 sierpnia w sobotę zapraszamy do Wilkowa Sielpi na godzinę 11.00, a już w niedzielę (25 sierpnia) zapraszamy do Wilkowa o tej samej porze. Będziemy tam na Państwa czekać ze szkoleniami z pierwszej pomocy i konkursami, a także pokazami działań ratowniczych na wodzie i konkursami z nagrodami. Chcemy aby jak najwięcej ludzi, zwłaszcza młodych, dowiedziało się jak właściwie zachowywać się w przypadku zagrożenia życia i jak ważne jest ich działanie w przypadku udzielaniu pierwszej pomocy i powiadomieniu odpowiednich służb o powstałym zagrożeniu – mówi prezes WOPR Hubert Szczechla.

Pełen harmonogram spotkań można znaleźć na stronie www.woprkielce.pl i na profilu WOPR na Facebooku.
Dzięki połączeniu wydarzeń o charakterze rekreacyjnym – końcówka lata na świętokrzyskich zbiornikach to czas kiedy chcemy wykorzystać ładną pogodę na relaks – z działaniami o charakterze edukacyjnym chcemy dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców. W ten sposób będzie możliwość budowanie pozytywnego wizerunku w dziedzinie udzielania pierwszej pomocy – która może uratować jednemu z nas życie.

Akademia Młodego Ratownika i warsztaty

W ramach projektu WOPR rozpoczyna na jesieni dwie innowacyjne aktywności dedykowane dla osób młodych z województwa świętokrzyskiego. Pierwszym z nich jest cykl dziesięciu warsztatów, które będą odbywały się na basenach w woj. Świętokrzyskim . W warsztatach będzie mogło wziąć udział nawet 200 uczniów ze świętokrzyskich szkół. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych ratowników wodnych i medycznych. Każde warsztaty to przede wszystkim zajęcia praktyczne uzupełnione niezbędną teorią. Osoba po udziale w warsztatach będzie wiedziała jak właściwie pomóc poszkodowanej osobie oraz jak wesprzeć działania profesjonalnych służb jak straż pożarna czy pogotowie ratunkowe.

Specjalnie dla 20 młodych liderów z województwa świętokrzyskiego uruchomiona zostanie Akademii Młodego Ratownika – profesjonalny cykl szkoleń oparty o metodologię stosowaną przez WOPR w szkoleniach dla Ratowników Wodnych. Udział w AMR to, poza wiedzą i umiejętnościami, kształtowanie pozytywnych postaw wobec udzielania pierwszej pomocy w środowiskach młodzieżowych poprzez dobry przykład wywodzący się od rówieśników. Dzieci i młodzież po kursie będą odpowiednio przygotowane aby wziąć udział w kursie na Młodszego ratownika WOPR po ukończeniu 16 roku życia.

Rekrutacja

Rekrutacja na udział w warsztatach i AMR już się rozpoczęła. Zainteresowane osoby i ich opiekunów zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i telefonem: 41 3449218 lub 726-180-887 w godzinach od 10.00-16.00. Wszystkie aktualne informacje są publikowane na www.woprkielce.pl i profilach społecznościowych WOPR. Projekt jest realizowany w ramach programu MSWiA programu Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA