Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaGminny numer alarmowy dla osób potrzebujących pilnej pomocy, w tym: seniorów i innych pozostających w kwarantannie domowej (czynny po godzinach pracy urzędu) - 600 715 659

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


XI Festiwal Wędrowania już za nami. W tegorocznej edycji dominował temat życia w zgodzie z naturą. Rozpoczęliśmy podwójnym wernisażem w Leśniczówce w Dąbrowie Dolnej siedzibie Stowarzyszenia „Odnowica”. Piękny niezapomniany wieczór fruwających obrazów Darii Kozłowskiej z frotażami macew z cmentarzy żydowskich połączonych z poezją i wirującymi wiklinowymi lampami oświetlającymi wielkoformatowe malarstwo Mateusza Gromadzkiego. Całość połączona muzyką i śpiewem stworzyła niezwykły nastrój.

Sobota to dzień wędrówek do gospodarstw na szlaku Góry z Natury, możliwość obserwacji pracy rzeźbiarzy podczas pleneru rzeźbiarskiego w Ciekotach i długie artystyczno - kulinarne biesiadowanie w Gospodarstwie Na Górce w Wiącce u Państwa Dulębów. Stefan Poprawa z Akademii Poprawy Jakości Życia odkrywał tajniki zdrowego żywienia w zgodzie z naturą, natomiast artystycznie zaprezentował się Teatr Echa, Gędzi Chór i Kamyk Studio, a wszystko w przepięknych okolicznościach przyrody.

Kulminacja festiwalu to niedzielny koncert Żywiołowy w wykonaniu muzyków z legendarnej Grupy Osjan. Koncert odbył się w siedzibie wydawnictwa autorskiego Liberatorium Radosława Nowakowskiego w Dąbrowie Dolnej. Radosław Nowakowski zaprezentował także swój najnowszy cykl literacki Żywioły. Wszystkim wydarzeniom towarzyszyła jak zwykle podczas festiwalu znakomita kuchnia świętokrzyska.

Tegoroczna edycja była raczej nakierowana na działania kameralne i warsztatowe, ale było bardzo światowo. Odwiedzili Festiwal goście z kilku kontynentów i mieli szansę poznać nasz piękny region od najlepszej strony.

Festiwal Wędrowania zorganizowało Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy Wsi „Odnowica” przy współpracy Szkoły Wrażliwości w Kapkazach i Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom”.
Finansowo wsparli: Gmina Bodzentyn i Samorząd Województwa Świętokrzyskiego oraz Firma ZIBIS sp. z.o.o.

/Odnowica

 

Fot./Archiwum stowarzyszenia

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA