W wyniku silnego i porywistego wiatru jaki miał miejsce ponad tydzień temu, uszkodzeniu uległa konstrukcja zabezpieczająca mury Pałacu Biskupów Krakowskich.

Po oględzinach dokonanych przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Bodzentynie oraz wykonawcę konstrukcji zabezpieczającej mury - firmę JAR-BUD, stwierdzono iż doszło do celowego uszkodzenia konstrukcji i kradzieży dwóch elementów zabezpieczających, co miało bezpośredni wpływ na zawalenie się konstrukcji. Firma JAR-BUD w ramach gwarancji zobowiązała się uzupełnić i naprawić uszkodzone elementy. Sprawa uszkodzenia i kradzieży została zgłoszona w Komisariacie Policji w Bodzentynie.

W minioną sobotę, w czasie prac związanych z odbudową konstrukcji przez firmę JAR-BUD stwierdzono brak części ogrodzenia oraz metalowego łącznika, który wpływa na stabilność konstrukcji. Podczas kolejnych oględzin przeprowadzonych przez pracownika Urzędu Miasta i Gminy w Bodzentynie, ustalono iż zniszczeń dokonano w akcie wandalizmu. Elementy ogrodzenia były częściowo spalone na miejscu, a częściowo rozrzucone wokół murów. Sprawa ta również została zgłoszona Policji. 

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA