Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Wiktoria Płaczkowska sięgnęła po najwyższe miejsce na podium podczas Mistrzostw Polski Kadetek w sumo, które w dniach 26-27 maja br. odbyły się w Świdnicy. Wiktoria pokonała wszystkie rywalki w kategorii wagowej 55 kg.
Klubowe koleżanki naszej złotej medalistki również spisały się znakomicie. Paulina Kępowicz w kategorii wagowej 50 kg zdobyła brąz a Julia Kowalik w kategorii wagowej 70 kg również wywalczyła brązowy krążek, a w kategorii Open uplasowała się na 5 miejscu.
Dzięki świetnym występom naszych zawodniczek ULKS Guliwer zdobył II miejsce drużynowo.
W Świdnicy podczas Mistrzostw Polski w sumo rywalizowali również najlepsi kadeci. Zawodnik ULKS Guliwer, Kacper Gadawski, w bardzo mocno obsadzonej kategorii wagowej 80 kg dosłownie otarł się o medal. W ostatecznej klasyfikacji uplasował się na 5 miejscu. Jakub Wojciechowski w kategorii 55 kg zajął miejsce 7, Mateusz Adamczyk w kategorii wagowej 70 kg zdobył miejsce 17, a Antoni Włodarczyk w kategorii wagowej + 100 kg uzyskał 11 lokatę.