W dniu 9 maja br. seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bodzentynie, na własny koszt udali się z lotniska w Modlinie do słonecznej Bułgarii.

W Słonecznym Brzegu zostali zakwaterowani w hotelu o wysokim standardzie z widokiem na Morze Czarne. W ramach wniesionej opłaty korzystali z usług gastronomicznych. Szwedzki stół uginał się od jadła, owoców morza, ryb, deserów, ciast i lodów. Przemiła obsługa umilała seniorom wypoczynek. W międzyczasie odbyły się dwie wycieczki autokarowe i rejs statkiem po Morzu Czarnym. Zwiedzali Warnę: jedno z najstarszych europejskich miast, gdzie miała miejsce bitwa z Turkami w 1444 r. w której zginął syn Władysława Jagiełły – Władysław zwany Warneńczykiem. Wrażenie zrobiło na nich delfinarium – akrobatyczne pokazy delfinów z Karaibów. Była możliwość popływania z tymi niesamowitymi zwierzętami. Zachwyt budził „Nadmorski Park”, po którym spacerowali, a także złote kopuły na Prawosławnej Cerkwi. Odbyła się też piesza wycieczka do Nessebar- miasteczka położonego na półwyspie wysuniętym daleko w morze z zabytkową architekturą, wąskimi uliczkami i pozostawionymi budowlami z epoki bizantyjskiej. Promenadą Wrócili do hotelu widocznego z odległości około 8 km. W Sozopolu- malowniczym miasteczku portowym seniorzy płynęli statkiem po Morzu Czarnym. W Burgas pod pomnikiem Adama Mickiewicza oddali hołd, wieszczowi, który spędził w tym mieście trochę czasu w ostatnim okresie swego życia. Gorące bułgarskie słońce, fascynująca kultura i relaks nad Morzem Czarnym- to niezapomniane chwile.

Seniorzy dziękują za organizację wycieczki Pani Beacie Gawlickiej, która dołożyła wszelkich starań , poświęciła bardzo dużo czasu, aby wyprawa się udała.

Teresa Comber

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA