W dniu 13 maja 2023r odbyło się już drugie spotkanie realizowane w ramach projektu „Cztery Pory Roku na wsi i w zagrodzie chłopskiej” pt. „Przednówek”. Dzięki pozyskanej dotacji z Fundacji PZU przez Bibliotekę Publiczną im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie, zgromadzeni uczestnicy mieli możliwość wysłuchania wykładu przewodnika Muzeum Wsi Kieleckiej, Pani Aleksandry Imosa, na temat okresu przednówka w zagrodzie chłopskiej, jak również zwyczajów i kuchni początku XX wieku. Podczas spotkania mieliśmy możliwość degustacji potraw przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich Katarzynianki. Przygotowane potrawy smakowały wyśmienicie i zachwyciły wszystkich tak licznie przybyłych gości.
Dziękujemy wszystkim przybyłym za obecność i możliwość wspólnego wysłuchania bardzo ciekawego wykładu oraz poznania i przypomnienia dawnych zwyczajów jakie były kultywowane na wsiach.
Zapraszamy już na kolejne spotkanie, które odbędzie się w sierpniu, o czym będziemy informować na Facebooku i stronie internetowej Biblioteki Publicznej im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie oraz stronie Urzędu Miasta i Gminy.
 

Biblioteka Publiczna im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie

 
 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA