Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Dnia 5 kwietnia, z okazji zbliżających się świąt w Szkole Podstawowej we Wzdole Rządowym odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniowie z klas 4-8 przypomnieli o najważniejszych tradycjach i zwyczajach związanych z Wielkanocą. Nad montażem  słowno-muzycznym  czuwali  katechetka-pani Barbara Kręcisz, ksiądz Tomasz Równicki i wychowawczyni klasy 4-pani Magdalena Szmalec. Podczas akademii chór szkolny, najpiękniej jak tylko potrafił, wykonał wybrane pieśni i piosenki religijne nawiązujące do  Męki i Zmartwychwstaniem Pana Jezusa. Ogromnym talentem muzycznym wykazały  się uczennice: Aleksandra Skiba, Lena Adamczyk, Karolina Sokół i Polina Rusetska śpiewając wybrane utwory "solo". Świetności muzycznej oprawie zapewne dodały akompaniamenty wykonane przez uczennicę kl. 8b -Aleksandrę Skibę (gitara)i ucznia kl. 7a- Daniela Rusetskiego (saksofon), którzy od wielu lat uczęszczają do szkoły muzycznej.

Ponadto, publiczność miała okazję podziwiać wyeksponowane palmy i stroiki wielkanocne wykonane przez uczniów wzdolskiej szkoły na lekcjach religii i plastyki.

Na zakończenie uroczystości, Pan Dyrektor - Roman Pytel podziękował za występ młodym artystom i wszystkim zgromadzonym złożył świąteczne życzenia.

 

Zespół Szkół we Wzdole Rządowym

 

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech