„…to jest teatr, a teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd…”

Zabawy teatralne to ważny element pracy pedagogicznej przedszkola. Kontakt dzieci z teatrem to nie tylko oglądanie spektakli, ale przede wszystkim zabawa w teatr. Taką właśnie okazję zabawy miały nasze przedszkolaki z grupy „Żabki”, a wszystko za sprawą wyjątkowego gościa - pana Marcina Brykczyńskiego, aktora kieleckiego teatru im. Stefana Żeromskiego. Spotkanie było realizacją kolejnego etapu innowacji pedagogicznej „Magiczna Moc Bajek”.

Możliwość słuchania bajki wzbogaconej o rekwizyty, inscenizowanej ruchem scenicznym i wspaniałą dykcją to nic innego, jak wprowadzanie dzieci w świat sztuki i  okazja do dobrej zabawy. W czasie spotkania nie zabrakło ćwiczeń wzbogacających słownictwo i rozwój mowy, ponieważ  nasz gość poprowadził zabawy logopedyczne przy pomocy utworów autorstwa Kasi Huzar - Czub „Wierszyki logopedyczne”.

Nasze przedszkolaki są nie tylko dobrymi rozmówcami i słuchaczami, ale również  dobrymi aktorami. Lubią odgrywać różne role wzięte z rzeczywistości, z opowiadań lub bajek. Czasem inscenizacje rodzą się u nich naturalnie i spontanicznie, wówczas pomoc dorosłego nie jest potrzebna, czasem jednak właśnie dorosły może stać się ich inspiratorem i organizatorem.  Dlatego bardzo dziękujemy panu Marcinowi za wizytę w naszym przedszkolu, za zapoznanie dzieci ze środkami artystycznego wyrazu stosowanymi w teatrze, za dobrą zabawę oraz za poświęcony czas. Radosna zabawa dzieci, w której można dostrzec przekazywane im wartości wychowania teatralnego jest źródłem satysfakcji tak dla dzieci, rodziców jak i nauczyciela.

Iwona Mergalska

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA