Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Dnia 21 marca 2023 roku uczniowie SP w Bodzentynie powitali Wiosnę. Odbył się również II Szkolny Przegląd Talentów.

Wiosna to najbardziej optymistyczna i najpiękniejsza pora roku, gdyż wszystko budzi się do życia. Uczniowie naszej szkoły otrzymali ciepłe, słoneczne pozdrowienia od Pani Wiosny, a jej pomocnicy przygotowali ciekawostki i quizy wiosenne. Lena Wnętrzak, Maja Lesiowska oraz Piotr Mazurkiewicz wcielili się w role prezenterów.

W pierwszej części obchodów Dnia Wiosny przedstawiciele klasy 4, 5, 6 i 7 zaprezentowali wcześniej wykonane Marzanny, kapelusze wiosenne oraz stroje Pani Wiosny. Uczniowie klas 4 i 5 wykonali piękne kartki z wiosennymi pozdrowieniami, a klasy 6 przedstawiły własną wizję nadejścia Pani Wiosny wykonując ciekawe plakaty. Uczniowie klas 8 zaprezentowali lapbooki nt. „Jak poczuć wiosnę wduszy?”

Mieliśmy również możliwość obejrzenia pokazu mody wiosennej, a w role modeli wcielili się uczniowie klas 7 i 8. Stroje były nietuzinkowe oraz zyskały aprobatę i zachwyt całej publiczności.

Reprezentanci klas, w ramach konkursu, rozwiązywali quizy i zagadki wiosenne, zmagali się też z łamańcami językowymi.

Jury konkursowe w składzie: Pani Dyrektor Bożena Pożoga, Pani Vicedyrektor Katarzyna Telka oraz Pani Beata Gajek skrupulatnie oceniały wykonanie, kreatywność i sposób prezentacji. Było to trudne zadanie, ponieważ wszystkie prace były oryginalne i zachwycające. Po długim namyśle wyłoniono zwycięzców:

I miejsce – klasa 6a i klasa 6b

II miejsce – klasa 5a i klasa 7b

III miejsce – klasa 4a

W czasie obrad jury publiczność rozwiązywała rebusy i odgadywała nazwy krajów, w których celebruje się nadejście wiosny w szczególny sposób.

Za wielkie zaangażowanie uczniów w przygotowania wiosennych gadżetów Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski ufundował słodkie nagrody.

W drugiej części obchodów odbył się II Szkolny Przegląd Talentów. Celem przeglądu było promowanie młodych talentów, umożliwianie prezentacji swoich pasji, rozwijanie zainteresowań i kreatywności. Uczniowie zaskoczyli wszystkich swoimi umiejętnościami w różnych dziedzinach. Wachlarz talentów był ogromny. Publiczność miała możliwość podziwiać talenty: plastyczne, muzyczne, wokalne, taneczne oraz zręcznościowe.

Hanna Harabin z klasy 4b zaprezentowała nam swoje umiejętności gry na skrzypcach. Brawurowo i z wielkim aplauzem publiczności wykonała dwa utwory: Menuet Luigiego Boccherini oraz „Sofia”Alvaro Soler.

Wiolonczela do niedawna nazywana „gitarą na nóżce”, to instrument dla bardzo zdolnych, o świetnym słuchu i wyczuciu muzycznym. Mieliśmy okazję podziwiać, jaką ten instrument ma moc i energię w rękach Gabrieli Mijalskiej z klasy 4b, która wykonała „Smutny walczyk”.

„Śpiewać każdy może…”. W czasie przeglądu nieprzeciętne umiejętności wokalne, świadomość i wyobraźnię muzyczną oraz perfekcyjne wyćwiczenie swojego instrumentu – głosu, zaprezentowały uczennice: Lena Pożoga z klasy 8a, Maria Bartkiewicz z klasy 7a. Dziewczęta wykonały utwory: Lena – „Copycat” Billie Eilish, Maria – utwór „Szyba” z musicalu Metro. Ich występy zostały nagrodzone wielkimi brawami.

Twórcza interpretacja piosenki Zenka Martyniuka „Przez Twe oczy zielone” rozgrzała publiczność do czerwoności. Przygotowany przez Jana Mijalskiego z klasy 8b cover tej piosenki na długo zostanie w naszej pamięci.

Taniec to pasja grupy dziewczyn, które od kilku lat doskonalą swoje umiejętności pod okiem trenerki. Jak podkreślają dziewczyny, taniec, to wyrażanie siebie i swoich emocji. W bardzo emocjonującym tańcu do utworu „Byebye Baby Blue” („The otherside of Paradise”)podziwialiśmy: Oliwię Skarbek, Gabrielę Mijalską, Barbarę Wacińską, Hannę Harabin, Karolinę Słotnicką, Nelę Świetlik, Maję Koziołek, Julię Łodej oraz Zuzannę Czernikiewicz.

Hobby Emilii Budzińskiej jest malowanie, swoją pasję rozwija na zajęciach plastycznych w szkole. Mieliśmy też możliwość podziwiać jej prace, które były elementem dekoracji.

Zosia Jaros z klasy 4a zaprezentowała kolekcję własnoręcznie wykonanych figurek i kwiatów z plasteliny. Twierdzi, że zabawa plasteliną ją uspokaja. Tworzenie takich malutkich dzieł wymaga dużo cierpliwości i precyzji. W ten sposób Zosia od kilku lat ćwiczy wyobraźnię przestrzenną i kreatywność.

Pasjonatem umiejętności zręcznościowej, jaką jest układanie kostki Rubika, jest Piotr Mazurkiewicz z klasy 8c. Piotrek zaprezentował nam swój talent zręcznościowy układając kostki w 9 i 18 sekund.

Sam talent to nie wszystko. Aby osiągnąć sukces potrzeba dużo pracy. Wie o tym Wojciech Kózka z klasy 8b, który w bieżącym roku szkolnym został Finalistą aż dwóch wojewódzkich konkursów przedmiotowych: IV Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki oraz X Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego.

W tym szczególnym dniu chcieliśmy uhonorować klasę z najwyższą frekwencją. W klasie 4b było obecnych najwięcej, bo 87% uczniów. Do uczniów tej klasy trafiła „miotła antywagarowicza” ufundowana przez Samorząd Uczniowski.

W dniu 21 marca przypada również Światowy Dzień Zespołu Downa. Data ta nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. W naszej szkole celebrowaliśmy to święto w dniu 22 marca poprzez założenie kolorowych skarpetek. Uczniowie, którzy założyli kolorowe skarpetki – za zgodą Pani Dyrektor - zostali zwolnieni z odpytywania w tym dniu.

Dziękujemy całej społeczności naszej szkoły za świetną zabawę, za podjęcie wyzwań, za odwagę ich prezentacji. Życzymy wytrwałości w rozwijaniu swoich pasji i zachęcamy innych uczniów do wzięcia udziału w kolejnym przeglądzie - już za rok.

 

Organizatorzy:

Dorota Kita

Magdalena Lisowska

Barbara Wzorek

Fot. P. Kozera

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech