W dniu 26 stycznia b.r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bodzentynie miało miejsce niecodzienne wydarzenie. O godzinie 1500 rozpoczęła się uroczysta sesja Rady Miasta, na której podjęto uchwałę, ustanawiając rok 2023 Rokiem Bohaterów Powstania Styczniowego. Sesję tę uświetnił swoją obecnością Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Pan Andrzej Duda, który w krótkim wystąpieniu zwrócił szczególną uwagę na istotę wolności w życiu człowieka oraz wspomniał bohaterów walczących, na naszych terenach, z zaborcą. Prezydent RP nawiązał też do dzisiejszej sytuacji panującej w Ukrainie i wyraził wdzięczność mieszkańcom Bodzentyna za pomoc niesioną ludności poszkodowanej w wojnie.

Następnie swój program słowno–muzyczny, pod kierunkiem p. Marii Paluch i p. Elżbiety Durlej, zaprezentowali uczniowie naszej szkoły, wzruszając słuchaczy recytacjami i śpiewem. W krótkiej scenie ukazali oni tragiczny obraz powstania styczniowego, otrzymując gromkie brawa, wiele ciepłych słów i pochwał za piękny występ.

Po części oficjalnej zebrani na Sali goście i gospodarze mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z głową państwa.

Czas spędzony w naszej szkole był dla wszystkich uczestników ogromnym przeżyciem i ważną lekcją historii.

 

Tekst B. Gajek

Zdjęcia P. Kozera

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA