Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Gmina Bodzentyn po raz kolejny zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Wolontariusze WOŚP ze Sztabu 6871 działającego przy Bibliotece Publicznej im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie od samego rana w niedzielę, 29 stycznia kwestowali na ulicach gminy Bodzentyn oraz przy obiektach publicznych. Podczas tegorocznego 31. Finału WOŚP wszystkim zaangażowanym w wydarzenie przyświecał jeden cel - aby zebrać jak największą ilość funduszy. Hasło przewodnie zbiórki brzmiało „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”, a zebrane pieniądze mają zostać przeznaczone na sprzęt medyczny i laboratoryjny do walki z sepsą. Sepsa jest to zespół zagrażających życiu objawów, które towarzyszą silnemu zakażeniu organizmu drobnoustrojami. Prowadzi ona do niewydolności wielu narządów - serca, płuc, czy też nerek.

Mieszkańcy gminy Bodzentyn mieli możliwość wesprzeć orkiestrę Jurka Owsiaka na wydarzeniu, jakie odbyło się w niedzielę w Bibliotece Publicznej w Bodzentynie. Impreza rozpoczęła się od występu Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP z Bodzentyna, która zagrali Hymn WOŚP oraz wiele innych utworów. Uczestnicy mogli także posłuchać wspaniałego koncertu Michała Steciaka, który zaśpiewał wiele utworów tj. ,,Time To Say Goodbye", ,,Jolka, Jolka”, czy też ,,Can You Feel the Love Tonight”. Między blokami muzycznymi odbywały się licytacje rzeczy przekazanych przez mieszkańców, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich, kluby sportowe, przedsiębiorców oraz darczyńców, który chcieli wesprzeć tegoroczny finał. Zainteresowani licytowali wiele ciekawych i wartościowych fantów. Łącznie podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry w gminie Bodzentyn udało się zebrać 16 525,80 złotych i drobną sumę pieniędzy w obcych walutach.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli tegoroczny finał, a w szczególności Bibliotece Publicznej im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie, Młodzieżowej Orkiestrze Dętej OSP Bodzentyn, wszystkim darczyńcą i licytującym, a przede wszystkim dziękujemy wolontariuszom WOŚP z terenu gminy Bodzentyn – Anna Obara, Agata Pająk, Anna Durlik, Karolina Barcikowska, Aleksandra Skiba, Dariusz Skiba, Wojciech Kózka, Dorota Kózka, Janusz Maciejski. Dziękujemy również za zaangażowanie Pani Agnieszka Barcikowska oraz Laura Skiba

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech