Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

11 września 2021 roku w Kamieńcu odbył się GRANDARUN, czyli Ekstremalny Bieg Świętokrzyski 2021. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Szlachetne Serce Pawła Walkiewicza i Artura Cieślika. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn. W bardzo trudnym biegu udział wzięło aż 50 śmiałków, którzy chcieli sprawdzić swoje siły na trasie. Organizatorzy wydarzenia przygotowali dla uczestników dwie trasy na dystansach 5 oraz 10 kilometrów. Na obu długościach nie brakowało przeszkód, których nazwy nawiązywały do tradycji i regionalnych słów. Każdy zawodnik bezpośrednio po dobiegnięciu na metę otrzymał medal za ukończenie trasy.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Kamila Zatorska. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Garbala, a trzecie Katarzyna Cedro-Lisowska. W gronie mężczyzn zwyciężył Stanisław Pytel, drugą pozycję zajęli ex aequo Patryk Ostrowski i Jakub Paszkiel.

Wydarzenie okazało się świetną promocją Gminy Bodzentyn oraz zdrowego trybu życia. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości i zapraszamy na kolejną edycję już za rok!