Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaTelefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych dla mieszkańców

gminy Bodzentyn oraz informacji o szczepieniach przeciwko

wirusowi SARS-Cov-2 (infolinia)

tel. 600 715 659

 

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia

lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


Orkiestra Dęta jest nieodrębną częścią historii Bodzentyna, którą na przestrzeni lat, tworzyło kilka pokoleń muzyków. Historia powstania Orkiestry Dętej sięga drugiej połowy XIX wieku i począwszy od momentu założenia do chwili obecnej, cieszy się powszechnym uznaniem. Różnorodny repertuar sprawia, że muzycy uświetniają swoimi występami wiele uroczystości, nie tylko w Bodzentynie. Ponadto artyści dumnie reprezentując naszą gminę, uczestniczą w różnego rodzaju przeglądach i festiwalach orkiestr dętych zdobywając wiele nagród i wyróżnień. Orkiestra, która z pewnością jest wizytówką naszego miasta, nieustannie się rozwija, przygotowując coraz to nowsze repertuary. Obecnie muzycy pracowali nad utworami Parada Strażacka oraz Copacabana, które zaprezentowali na Ogólnopolskim Przeglądzie Orkiestr Dętych 2020.
Zachęcamy do ich wysłuchania:

 

 

 

 

Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba, pragnąc docenić osiągnięcia oraz godne reprezentowanie gminy Bodzentyn przez orkiestrę, w dniu 19 listopada 2020 roku, na ręce Kapelmistrza Jerzego Łapińskiego, uroczyście przekazał 30 koszulek z herbem Bodzentyna dla Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP.

Podczas przekazania Burmistrz podkreślił, iż ma nadzieję, że dzięki nowym koszulkom, Orkiestra Dęta występująca w ujednoliconym stroju, będzie wyróżniać się na wielu uroczystościach. Podkreśla, że w dalszym ciągu będą starali się dbać oraz pomagać Orkiestrze Dętej, ponieważ jest ona bardzo ważną częścią kultury gminy Bodzentyn.

Burmistrz zachęca młodzież do wstąpienia w szeregi orkiestry, a ponadto życzy artystom wielu sukcesów oraz aby dalej rozwijali swoje zamiłowanie i pasję do muzyki.

E.Kita

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech