Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaTelefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych dla mieszkańców

gminy Bodzentyn oraz informacji o szczepieniach przeciwko

wirusowi SARS-Cov-2 (infolinia)

tel. 600 715 659, 41 311 50 10 wewn. 18

 

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia

lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


W związku z dużym wzrostem zakażeń wirusem SARS Cov2 i rosnącą liczbą pacjentów hospitalizowanych z powodu choroby Covid-19, Ministerstwo Zdrowia opublikowało zaktualizowaną listę powiatów, w których od soboty, 10 października, obowiązywać będą dodatkowe obostrzenia, związane z pandemią koronawirusa. Znalazł się w niej powiat kielecki i gmina Bodzentyn.

Zmiany obostrzeń w strefach czerwonych dotyczą m.in.: noszenia maseczek (wszędzie w przestrzeni publicznej), transportu publicznego (50 proc. liczby miejsc siedzących albo 30 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej lub dokumentacji techniczno-ruchowej dla danego typu środka transportu albo pojazdu przy jednoczesnym pozostawieniu w środku transportu albo pojeździe co najmniej 50 proc. miejsc siedzących niezajętych – przewozy lokalne w ramach obszaru czerwonego), kongresów i targów (zakaz organizacji tego typu wydarzeń), wydarzeń sportowych na stadionach, boiskach, basenach (bez publiczności), wydarzeń kulturalnych w pomieszczeniach, w obiektach sportowych (zakaz organizacji tego typu wydarzeń), kin (25 proc. publiczności), gastronomii (1 osoba na 4 m2. Prowadzenie działalności możliwe od 6.00–22.00), siłowni (1 osoba na 10 m2), kościołów i uroczystości religijnych (limit wiernych 50 proc. w kościele lub innym obiekcie kultu religijnego oraz obowiązek zakrywania ust i nosa, obowiązek zachowania dystansu 1,5 m i obowiązek zakrywania ust i nosa na zewnątrz świątyni), imprez okolicznościowych (50 osób, z wyjątkiem obsługi).

Dla wspólnego bezpieczeństwa i aby ograniczyć możliwość transmisji wirusa, prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych i dystansu społecznego,. Jeśli nie jest to konieczne pozostańmy w domu, ograniczajmy kontakt z innymi osobami a gdy już musimy wyjść zakrywajmy usta i nos, często myjmy i dezynfekujmy ręce, zachowujmy bezpieczną odległość od innych osób, unikajmy dotykania oczu, nosa i ust. Bądźmy odpowiedzialni, dbajmy o siebie oraz swoich bliskich.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech