Drukuj

W dniu 3 marca br. podczas uroczystości otwarcia XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych – Świętokrzyskie 2019 Klaudia Hajdenrajch, zapaśniczka Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Guliwer reprezentowała województwo świętokrzyskie w poczcie sztandarowym. Była to niezwykła ceremonia, zapowiadająca sportową rywalizację, która na Ziemi Świętokrzyskiej odbywać się będzie w najbliższych miesiącach aż w 20 dyscyplinach, pomiędzy zawodnikami z całej Polski.

Aby zobaczyć najlepsze zawodniczki i zawodników naszego Klubu podczas walk zapraszamy na zawody do Staszowa, Hala Powiatowego Centrum Sportowego ul Oględowska 6 gdzie w dniach 1 – 3 maja odbędzie się zapaśnicza rywalizacja kobiet oraz do Kielc, Hala Legionów, ul. Leszka Drogosza 2, gdzie w dniach 3 – 5 maja br. rywalizować będą chłopcy w zapasach w stylu wolnym.

Zawodnicy ULKS „Guliwer” przygotowując się do najważniejszych walk sportowych w miniony weekend wzięli udział w Pucharze Polski Kadetek i Kadetów w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet, który dobył się w Komornikach. Klaudia Hajdenrajch wywalczyła wysoko punktowane 3 miejsce przegrywając tylko jedną walkę w turnieju. Maja Ważna oraz Daniel Dobiecki uplasowali się tuż za miejscem 10. Mamy nadzieję ze podczas OOM wywalczymy medale. Wszystko to pod profesjonalnym okiem szkoleniowców Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Guliwer: Karola Kucharczyka, Zbigniewa Płaczkowskiego oraz Radosława Dutkiewicza.

Karol Kucharczyk