Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech
Drukuj

W dniu 8 listopada br. w Szkole Podstawowej w Bodzentynie (budynek gimnazjum) miało miejsce oficjalne otwarcie pracowni edukacyjnej która powstała dzięki dotacji pozyskanej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

 W otwarciu udział wzięli Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba, Inspektor do spraw pozyskiwania środków unijnych Justyna Gawlik, Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bodzentynie Bożena Pożoga oraz uczniowie i nauczycielie .

Zgromadzonych gości powitała pani Dyrektor, a następnie dzieci przedstawiły wcześniej przygotowaną prezentację i ciekawe doświadczenia. Po prezentacji głos zabrał Burmistrz Dariusz Skiba życząc uczniom i nauczycielom wielu sukcesów i osiągnięć.

W ramach dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach Gmina Bodzentyn zakupiła wyposażenie do pracowni edukacyjnej w Szkole Podstawowej w Bodzentynie. Szkoła ta doposażona została w liczne pomoce dydaktyczne, które urozmaicają lekcje przyrody, biologii, geografii i chemii Zestawy doświadczeń pozwalają uzupełnić i zobrazować informacje zawarte w podręczniku i podstawie programowej; przyrządy pomiarowe będą przydatne do obserwacji i badań najbliższego otoczenia (powietrza, wody, gleby, odnawialnych źródeł energii) podczas zajęć terenowych. Wśród zakupionych pomocy dydaktycznych jest m.in. miernik poziomu zanieczyszczenia powietrza, którego odczyty można obserwować na stronie internetowej szkoły lub na stronie: https://looko2.com/tracker2.php?lan=&search=84F3EB85D54C

W ramach programu również nauczycie przedmiotów przyrodniczych poszerzali swoje kwalifikacje biorąc udział w szkoleniach dotyczących wykorzystania w edukacji zakupionych pomocy dydaktycznych i sprzętu.

Podejmowane działania mają na celu podniesienie jakości edukacji ekologicznej w szkołach i kształtowanie zainteresowań uczniów ekologią, ochroną przyrody i środowiska.

Utworzenie pracowni było możliwe dzięki dotacji w wysokości 21.316,58 zł z WFOŚiGW w Kielcach w ramach programu dla gmin województwa świętokrzyskiego pn. "Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii". Pozostała kwota 6.047,42 zł pochodziła z budżetu Gminy Bodzentyn.

 

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech