ul. Suchedniowska 3
26-010 Bodzentyn

 

Godziny otwarcia:

poniedziałek:
7:30 - 17:30

wtorek - piątek:
7:30 - 15:00

w czwartki
Ref. Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych
prowadzi prace wewnętrzną


Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego:

poniedziałek, czwartek i piątek
8:00 - 14:00


KONTAKT

ECHA ŁYSOGÓR 2008GALERIE:

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego
XXVI Dni Bodzentyna
Wykus 2009
II Festiwal Wędrowania
Burmistrzjada 2009
Burmistrzjada najmłodszych
Rocznica pacyfikacji Bodzentyna
Orkiestra OSP
Złote gody
Zabytki Bodzentyna
Pocztówki z gminy Bodzentyn
Mapa Bodzentyna

LINKI:


Biuletyn Informacji PublicznejZwiązek Gmin Gór ŚwiętokrzyskichParafia Rzymsko-Katolicka
w BodzentynieLokalna Grupa Działania
„Wokół Łysej Góry”Komenda Miejska PolicjiPortal Informacji KulturalnejKS Łysica Bodzentyn

KS Łysica Junior Bodzentyn


 
Wydarzenia listopada 2009 r.

PAŹDZIERNIK 2009


III Konferencja Naukowa

W sobotę 24 października 2009 r. na Sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Bodzentyn odbyła się III Konferencja Naukowa poświęcona historii Bodzentyna i okolic. To organizowane przez UMiG sympozjum zgromadziło najlepszych specjalistów z Instytutu Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Polskiej Akademii Nauk w Warszawie jak również pracujących w Instytucie Pamięci Narodowej i w redakcji „Mówią wieki”.RATUJMY CMENTARNE POMNIKI !

Z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Bodzentyna oraz Samorządu Miasta i Gminy Bodzentyn w porozumieniu z ks. proboszczem, w Dniu Wszystkich Świętych - 1 listopada, przeprowadzona zostanie X Kwesta w rejonie cmentarza parafialnego. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na renowację i ratowanie zagrożonych, zabytkowych pomników.
LGD ZAPRASZA

Zarząd Stowarzyszenia „Lokalnej Grupy Działania - Wokół Łysej Góry zaprasza do wzięcia udziału w szkoleniu w zakresie „małych projektów”.
Szkolenie kierujemy do przedstawicieli samorządów, instytucji kultury, organizacji pozarządowych, szkół, parafii, grup nieformalnych działających na terenie gminy Bodzentyn objętej działaniem LGD.
Szkolenie odbędzie się 4 listopada 2009 r. od godz. 900 do 1500 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Bodzentyn.
Szkolenie poprowadzi Pan Dariusz Dąbek.
Więcej informacji uzyskać można pod numerem telefonu - 0 669 418 647, e-mail: milka2221@wp.pl.

Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia „Lokalna grupa Działania-Wokół Łysej Góry” - Milena Wrona


Złote Gody 2009

W dniu 5 października 2009 r. w budynku Szkoły Podstawowej im. Antoniego Wacińskiego w Bodzentynie odbyła się uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale na tę okazję zostały przyznane przez Prezydenta RP dla 27 par małżeńskich, które w 1959 r. zawarły cywilny związek małżeński w urzędach stanu cywilnego na terenie gminy Bodzentyn.Świętokrzyska Nagroda Kultury

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach uroczyście zainaugurowano Rok Kulturalny i Sezon Artystyczny 2009/2010 w województwie świętokrzyskim. Osoby, które swoją twórczością i działalnością w sposób szczególny wyróżniły się w życiu kulturalnym uhonorowane zostały Świętokrzyskimi Nagrodami Kultury. Za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianie i ochronę dziedzictwa narodowego wyróżnieni zostali: Stanisław Śniegucki - długoletni członek kapeli „Leśnianie”, a także dwoje ludzi związanych na trwale z Młodzieżową Orkiestrą Detą przy OSP w Bodzentynie - Cecylia Czernikiewicz i kapelmistrz Kazimierz Podraza. Laureatom serdecznie gratulujemy zasłużonych wyróżnień.Nagroda dla Burmistrza

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach i „Kapituła Nagrody Biblioteka i Bibliotekarz Roku 2008” uhonorowały Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn - Stanisława Marka Kraka za zasługi dla rozwoju bibliotek publicznych na terenie gminy Bodzentyn.
Nagroda dla Burmistrza Bodzentyna była jedną z dwóch, obok Strawczyna, przyznanych przez Kapitułę na terenie Województwa Świętokrzyskiego.
Uzasadniając przyznanie nagrody, Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach Andrzej Dąbrowski stwierdził, że jest to docenienie wkładu i zaangażowania Burmistrza w powstanie nowoczesnego budynku Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Bodzentynie.
28 września w imieniu Burmistrza nagrodę odebrali Wiceburmistrz Janusz Mariusz Kozera i Kierownik Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej Marta Janicka.


Bezcenny uśmiech dziecka

Uśmiech dziecka jest rzeczą najcenniejszą. Jest w Bodzentynie miejsce, gdzie uśmiechniętą buzię dziecka można spotkać na każdym kroku. Wśród wielu projektów realizowanych na terenie gminy Bodzentyn, naszym milusińskim ten przypadł do gustu najbardziej. Mowa oczywiście o nowym placu zabaw dla dzieci, który powstał przy ul. Słonecznej.
- Naszym celem było stworzenie dzieciom możliwość aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz zapewnienie wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży - mówił Stanisław Marek Krak - Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn - Zależało nam na tym, aby wykształcić u dzieci potrzebę i nawyk aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu i dlatego postanowiliśmy tworzyć miejsca takie jak to - dodaje. Budowa Ogródka Jordanowskiego, czyli wspomnianego wcześniej placu zabaw w dużej mierze sfinansowana została z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Druga część tego samego projektu również została już zakończona i oddana do użytku. Jest nim parking przy Rynku Dolnym. Budowa tegoż parkingu w znaczący sposób odciążyła i rozładowała ruch w centrum Bodzentyna. Obydwa zadania kosztowały 804.321,66 zł, z czego unijne dofinansowanie wyniosło 494.549,00 zł.


Z przeszłości Bodzentyna

Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn oraz Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zapraszają na III edycję konferencji poświęconej dziejom miasta i okolic pn: „Z przeszłości Bodzentyna”. Konferencja odbędzie się dnia 24 października 2009 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Bodzentyn.


Wydarzenia września 2009 r.
Wydarzenia sierpnia 2009 r.
Wydarzenia lipca 2009 r.
Wydarzenia czerwca 2009 r.
Wydarzenia maja 2009 r.
Wydarzenia kwietnia 2009 r.
Wydarzenia marca 2009 r.
Wydarzenia lutego 2009 r.
Wydarzenia stycznia 2009 r.
Wydarzenia 2008
Wydarzenia 2007
Strona internetowa do 2008 r.

 

START     |     OPIS     |     OFERTA     |     DZIAŁALNOŚĆ     |     KONTAKT    

© 2008 Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie