Zapraszamy do Bodzentyna

ul. Suchedniowska 3
26-010 Bodzentyn

 

Godziny otwarcia:

poniedziałek:
7:15 - 16:15

wtorek - piątek:
7:15 - 15:00

w czwartki
Ref. Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych
prowadzi prace wewnętrzną


Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego:

poniedziałek, czwartek i piątek
8:00 - 14:00


KONTAKT

ECHA ŁYSOGÓRSKIE

GALERIE:

I Zjazd MKS Jodła
XXVII Dni Bodzentyna
Zawody spławikowe
Burmistrzjada 2010
Uroczystości na Wykusie
Rocznica pacyfikacji
Święto 3 maja
Otwarcie Orlika
Misterium o Duchu Św.
Poświęcenie Kościoła Św.Ducha
Honotowy Obywatel
Zawody wędkarskie
Przegląd Małych Form Teatralnych
Zawody o puchar Burmistrza
Zabytki Bodzentyna
Pocztówki z gminy Bodzentyn
Mapa Bodzentyna

LINKI:


"e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JST"elektroniczna skrzynka podawczaBiuletyn Informacji PublicznejZwiązek Gmin Gór ŚwiętokrzyskichZespół Pieśni i Tańca
LeśnianieSchronisko Młodzieżowe
w BodzentynieParafia Rzymsko-Katolicka
w BodzentynieKatolickie Stowarzyszenie MłodzieżyLokalna Grupa Działania
„Wokół Łysej Góry”Komenda Miejska PolicjiPortal Informacji KulturalnejKS Łysica Bodzentyn

KS Łysica Junior BodzentynPowiatowy Urząd PracyOferty pracy - świętokrzyskieRadio Kieleckie 24Infolinia MB Recycling

 
roku

KWIECIEŃ 2012Rozstrzygnięcie I etapu konkursu fotograficznego
Ocalić od zapomnienia

W dniu 25 kwietnia w sali Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie odbyła się uroczystość rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego Ocalić od zapomnienia. Gmina Bodzentyn w czterech porach roku (ludzie, przyroda, zabytki), etap zima.

Udział w uroczystości wzięli radni miasta i gminy Bodzentyn: Dariusz Świetlik, Jerzy Tofil, Jan Zygadlewicz, Andrzej Dębicki; radny powiatu kieleckiego Dariusz Skiba, przedstawiciel Świętokrzyskiego Parku Narodowego Marcin Sikorski, Dyrektorka Szkoły Podstawowej w Leśnej Anna Szafraniec, uczestnicy konkursu i mieszkańcy gminy.
UDANE WYSTĘPY SIATKARZY Z GIMNAZJUM
WE WZDOLE RZĄDOWYM

Tuż po feriach drużyna chłopców z Publicznego Gimnazjum we Wzdole Rządowym przystąpiła do rozgrywek w piłkę siatkową szkół gimnazjalnych z terenu województwa świętokrzyskiego. Pierwszym sprawdzianem umiejętności naszych siatkarzy był PÓŁFINAŁ POWIATU KIELECKIEGO SZS rozegrany 01.03.20012 we Wzdole Rządowym. W turnieju wzięło udział 7 drużyn z następujących szkół: Gimnazjum Wola Jachowa, Gim. Rudki, Gim. Nowa Słupia, Gim. Łagów, Gim. Bieliny, Gim. Bodzentyn oraz gospodarze Gimnazjum Wzdół Rządowy. drużyny podzielone zostały na dwie grupy rozgrywając zawody systemem "każdy z każdym". Zawodnicy ze Wzdołu Rządowego wygrali wszystkie mecze fazy grupowej tracąc tylko jednego seta. W półfinale pokonali 2:0 zespół z Woli Jachowej. W finale turnieju zawodnicy z naszej szkoły pokonali 2:1 drużynę z Gim. w Bodzentynie zdobywając awans do zawodów powiatowych.Zespół "Świętokrzyskie Jodły" na IV Międzynarodowych
Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL 2012

W dniach 20 - 22 kwietnia 2012 r., już po raz czwarty, odbyły się w Kielcach Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki "AGROTRAVEL". Od trzech lat targi AGROTRAVEL są miejscem szerokiej prezentacji krajów i regionów oraz przedstawienia ofert i atrakcji turystyki wiejskiej. Jest to jedyna w swoim rodzaju, unikatowa i wyspecjalizowana pod kątem produktu turystyki wiejskiej, impreza wystawiennicza. Co więcej to centrum spotkań potencjalnych nowych przedsiębiorców oraz partnerów do współpracy w zakresie budowania oraz rozwoju markowych i sieciowych produktów turystyki wiejskiej. Z roku na rok wzrasta zainteresowanie zarówno wystawców jak i zwiedzających.Konkurs na najładniejszy ogród

   

BURMISTRZ MIASTA I GMINY BODZENTYN
po raz piąty

o g ł a s z a

K O N K U R S

na najładniejszy ogród przydomowy w 2012 roku

"Gmina Bodzentyn rozkwita"


... dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...
Umowa o dofinansowanie podpisana

25 kwietnia br. Burmistrz Stanisław Marek Krak podpisał umowę o dofinansowanie projektu "Rewitalizacja miasta Bodzentyn - przebudowa Rynku Górnego, ul. Słonecznej i Licealnej oraz modernizacja i rozbudowa obiektów komisariatu policji". Środki unijne w wysokości 5.636.704,27 zł zostały przyznane Gminie Bodzentyn w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Świętokrzyskiego na lata 2007-2013, Działania 6.2 "Rewitalizacja małych miast".Schronisko Młodzieżowe w Bodzentynie zaprasza


Gmina Bodzentyn w rozgrywkach piłkarskich

13 drużyn wystartowało w XII Turnieju Halowych Mistrzostw Radnych i Pracowników Samorządowych w Piłce Nożnej, który odbywał się 21 kwietnia w Daleszycach. Zespoły: Starostwa Powiatowego w Kielcach, Urzędu Marszałkowskiego, Aresztu Śledczego, Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz gmin: Górno, Sitkówki- Nowiny, Chęcin, Zagnańska, Strawczyna, Chmielnika, Bielin, Daleszyc oraz Bodzentyna dzielnie zmagały się w rozgrywkach piłkarskich.Przewodnik kulinarny LGD

Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania - Wokół Łysej Góry" pozyskało środki z Zarządu Województwa Świętokrzyskiego na wydanie przewodnika kulinarnego pn. Wokółłysogórska magia smaków - kulinarny przewodnik. W przewodniku zostaną zawarte praktyczne informacje, gdzie na terenie Lokalnej Grupy Działania - Wokół Łysej Góry można kupić tradycyjne produkty lub regionalne potrawy. W związku z trwającymi pracami dotyczącymi opracowania przewodnika zapraszamy wszystkie chętne podmioty, ośrodki, gospodarstwa agroturystyczne do dostarczenia informacji nt. sprzedawanych przez siebie produktów, potraw regionalnych. Należy dostarczyć następujące informacje:

1. Nazwa potrawy/ produktu:
2. Dane kontaktowe (adres, tel., strona www):
3. Krótki i zwięzły opis produktu/ potrawy:
4. Zdjęcie potraw/ miejsca sprzedaży

Ww. informacje należy dostarczyć do biura Stowarzyszenia "Lokalna Grupa Działania - Wokół Łysej Góry", ul. Suchedniowska 3, pok. 9 lub przesłać na adres mailowy: sekretariat@wokollysejgóry.pl do dnia 30 czerwca2012 r.

Serdecznie zachęcamy Państwa do włączenia się w tworzenie przewodnika kulinarnego po terenie Lokalnej Grupy Działania - Wokół Łysej Góry.Zaproszenie

Organizatorzy konkursu fotograficznego

Ocalić od zapomnienia
Gmina Bodzentyn w czterech porach roku
(ludzie, przyroda, zabytki)

zapraszają wszystkich uczestników konkursu, władze, radnych miasta i gminy Bodzentyn, mieszkańców na uroczystość rozstrzygnięcia I etapu konkursu: Zima.

Spotkaniu będzie towarzyszyć prezentacja nagrodzonych i wyróżnionych prac. W trakcie, jury konkursu w składzie Antoni Myśliwiec - artysta fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików - Okręg Świętokrzyski; dr Piotr Rosiński - historyk sztuki, sekretarz Stowarzyszenia Historyków Sztuki - Oddział Kielecki; ks. dr Leszek Sikorski - proboszcz parafii Bodzentyn; Andrzej Dębicki - radny okręgu Leśna-Siekierno; dr Urszula Oettingen - historyk, prezes Stowarzyszenia Siekierno Nasza Ojczyzna, omówią fotografie w nawiązaniu do wartości przyrodniczo-kulturowych gminy Bodzentyn.

Uroczystość odbędzie się 25 kwietnia 2012 r. o godz. 17.00 w sali Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie, Rynek Górny 11.

Organizatorzy
Proboszcz Parafii Bodzentyn, Stowarzyszenie Siekierno Nasza Ojczyzna, Radny Okręgu Leśna-Siekierno,
Szkoła Podstawowa w LeśnejZapytania ofertowe

Urząd Miasta i Gminy Bodzentyn zaprasza do składania ofert na świadczenie usług cateringowych oraz usług rozrywkowych wesołego miasteczka dla uczestników XXIX Dni Bodzentyna na placu przy Publicznym Gimnazjum w Bodzentynie.


Zapytanie ofertowe - catering

Zapytanie ofertowe - wesołe miasteczko


OGŁOSZENIE

Samorządowy Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Bodzentynie, ul. Ogrodowa 1, informuje, że od dnia 03.04.2012r. w Ośrodku Zdrowia w Starej Wsi we wtorki, środy i piątki w godz. od 900 do 1300 przyjmuje lekarz medycyny Pan Mieczysław Kisiel, a od dnia 11.04.2012r. w każdą środę w godz. od 1400 do 1800 będzie przyjmować lekarz medycyny Pani Joanna Salamon - Pandewa.

W poniedziałki i czwartki dyżur pełnią lekarze w Ośrodku Zdrowia w Bodzentynie w godz. od 800 do 1800. O planowanych zmianach w harmonogramie przyjęć lekarzy informować będziemy na bieżąco.

Z poważaniem


OGŁOSZENIE DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

Uprzejmie informujemy, że 26 kwietnia 2012 roku o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach odbędzie się Pierwszy Powiatowy Kongres Organizacji Pozarządowych Powiatu Kieleckiego.

Na Kongresie zostaną zaprezentowane następujące bloki tematyczne:
1) Ogólna charakterystyka III sektora w Polsce - przedstawiciele Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych,
2) Środki finansowe na realizację zadań ujętych w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki możliwe do pozyskania przez NGO - przedstawiciele Marszałka Województwa Świętokrzyskiego odpowiedzialni za PO Kapitał Ludzki,
3) Prezentacja działalności i doświadczeń organizacji pozarządowych z terenu Powiatu Kieleckiego - Laureaci Konkursu na Lidera Organizacji Pozarządowych.

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia LGD

W dniu 30 marca 2012 r. w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia "Lokalna Grupa Działania - Wokół Łysej Góry" Zgromadzonych gości powitał Wiceprezes Zarządu Bogusław Krukowski. Po odczytaniu porządku obrad głos zabrała Dyrektor Biura LGD Katarzyna Witkowska. Zaproponowała dodanie do porządku obrad pkt. 3 Zatwierdzenie porządku obrad WZC, w pkt. 7 dodanie słów "oraz udzielenie Zarządowi absolutorium", a także dodanie pkt. 13 Przyjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia budżetu na 2012 rok. Po odczytaniu propozycji odbyło się głosowanie nad zmienionym porządkiem obrad, który został przyjęty jednogłośnie. Następnie zabrała głos pani Marta Woźniak - przedstawiciel Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej. Przedstawiła projekt "Wsparcie lokalnych grup działania województwa świętokrzyskiego" w ramach priorytetu V PO KL, którego celem jest wzmocnienie porozumienia Lokalnych Grup Działania Województwa Świętokrzyskiego oraz ich potencjału. Kolejnym punktem było przedstawienie Sprawozdania z działalności Zarządu w 2011 roku oraz wrażenie opinii na temat wykonania budżetu w 2011 roku przez Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej - Jadwigę Wójcik. Kolejnym punktem była propozycja zmian w Statucie Stowarzyszenia. Przewodnicząca Anna Łubek odczytała projekt uchwały, następnie przeprowadzono głosowanie nad przyjęciem uchwały, która została przyjęta jednogłośnie.
Mieszkańcom Miasta i Gminy Bodzentyn pragniemy złożyć, z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzenia radości, optymizmu i pokoju serca. Aby święta spędzone były w prawdziwie wiosennym nastroju, w gronie kochającej rodziny i serdecznych przyjaciół

Życzą

Stanisław Marek Krak - Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn
Janusz Mariusz Kozera - Zastępca burmistrza
Dariusz Świetlik - Przewodniczący Rady MiejskiejZarządzenie

Zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn z dnia 4 kwietnia 2012r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert podmiotów nie zaliczonych do sektora finansów publicznych i nie działających w celu osiągnięcia zysku na wsparcie lub powierzenie wykonania zadań publicznych realizowanych przez Gminę Bodzentyn w 2012r.


Treść zarządzenia

Wzór oferty

Ogłoszenie

Formularz zgłoszenia kandydata

Regulamin konkursu ofert

Załącznik 1 do regulaminu

Załącznik 2 do regulaminu

Załącznik 3 do regulaminu


UWAGA KONKURS!

Zapraszamy piękne i ciekawe gospodarstwa agroturystyczne do udziału w wojewódzkim konkursie organizowanym przez ŚODR Modliszewice.

W tym konkursie największe szanse mają gospodarstwa, w których prowadzona jest również działalność rolnicza, a więc roślinna i zwierzęca (wskazane są jakieś zwierzęta hodowlane). Otoczenie gospodarstwa; t.j. ogród i same wnętrza powinny mieć charakter, styl i klimat wiejski.

Zainteresowane osoby prosimy o kantakt z Alicją Śmiech - tel. 691-056-177 do 20.04.2012 r. lub p. Danutą Skrzeczyną - dyrektorem Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie - tel. 695-151-404; prosimy również o zdjęcia gospodarstw na adres alicja.smiech@sodr.pl lub podanie swoich stron internetowych, ponieważ - ze względu na inne obowiązki w tym czasie - nie będę mogła do wszystkich gospodarstw osobiście dojechać.

Rozstrzygnięcie tego konkursu - "Piękne i bezpieczne gospodarstwo agroturystyczne" nastąpi w Modliszewicach podczas dorocznej imprezy - "Dni Otwartych Drzwi" - 1.07.2012 roku. Dla zwycięzców zostaną ufundowane atrakcyjne nagrody. W załączeniu - regulamin konkursu.

Zaciekawione osoby odsyłamy na naszą stronę internetową - www.sodr.pl - można poszukać zdjęcia z konkursów z poprzednich lat w banerze działu -Przedsiębiorczości, Wiejskiego Gospodarstwa Domowego i Agroturystyki, w podtytule - Agroturystyka (i dalej -Aktualności).
Matematyka z bajką

Razem z Kaczką Dziwaczką uczniowie klas III szkół podstawowych z gminy Bodzentyn rozwiązywali zadania na konkursie pt."Matematyka z bajką", który odbył się w SP im. A. Wacińskiego w Bodzentynie - Filia w Śniadce. Młodzi matematycy prezentowali wysoki poziom umiejętności. W konkursie udział wzięli: Weronika Winiarska, Daria Kózka, Anna Winczakiewicz, Bartłomiej Wzorek z SP w Bodzentynie, Jakub Wnętrzak, Bartłomiej Zwada z SP w Bodzentynie - Filia w Śniadce, Kacper Buczek z SP w Świętej Katarzynie, Angelika Michta i Krystian Bzymek z SP w Leśnej, Martyna Jeziorska, Matylda Miernik, Dominik Komorowski z SP w Woli Szczygiełkowej. Dziękujemy uczniom i ich wychowawczyniom za udział w matematycznej zabawie.Pożegnanie Zimy - powitanie Wiosny w Śniadce

Wesoło i kolorowo powitaliśmy wiosnę. Prezentowaliśmy się śpiewając piosenki i recytując wiersze.Szanowni Mieszkańcy Gminy Bodzentyn

W związku z wieloma różnymi informacjami na temat obowiązujących w Gminie Bodzentyn stawek za dostarczenie wody i odprowadzanie ścieków komunalnych, informujemy, że 29 listopada 2011 r. Rada Miejska w Bodzentynie na wniosek Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn zatwierdziła dopłaty z budżetu gminy do każdego dostarczonego 1 m3 wody i każdego odebranego 1 m3 ścieków.
Wydarzenia marca 2012 r.
Wydarzenia lutego 2012 r.
Wydarzenia stycznia 2012 r.
Wydarzenia 2011 r.
Wydarzenia 2010 r.
Wydarzenia 2009 r.
Wydarzenia 2008 r.
Wydarzenia 2007 r.
Strona internetowa do 2008 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

START     |     OPIS     |     OFERTA     |     DZIAŁALNOŚĆ     |     KONTAKT    

© 2008 Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie