Dwie nagrody dla Bodzentyna

Decyzją Ministra Obrony Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej, Burmistrz Marek Krak został uhonorowany Złotym Medalem "Za zasługi dla obronności kraju".

Wręczenie odznaczenia nastąpi z rąk Wojewody Świętokrzyskiego Bożentyny Pałki - Koruby w dniu 11 listopada, a więc w dniu Narodowego Święta Niepodległości.

W imieniu Burmistrza, Pana Marka Kraka, to prestiżowe odznaczenie zostanie odebrane przez upoważnioną przez Burmistrza osobę. Tego samego dnia bowiem, w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Bronisław Komorowski wręczał będzie nagrody i wyróżnienia dla laureatów ogłoszonego przez siebie, ogólnopolskiego konkursu "Na najlepsze obchody 150 rocznicy Powstania Styczniowego".

- Rok 2013, który Senat ustanowił rokiem Powstania Styczniowego, obfitował w gminie Bodzentyn w wiele uroczystości związanych z tym zrywem niepodległościowym. Bodzentyn i okolice bardzo silnie utożsamiają się z Powstaniem Styczniowym, dlatego też postanowiliśmy w sposób szczególny zaakcentować wydarzenia z lat 1863-64 - powiedział Burmistrz, Pan Marek Krak. - Jesteśmy to winni naszym przodkom, którzy w dramatycznych okolicznościach podjęli heroiczną walkę z rosyjskim zaborcom - dodaje.

Kapituła konkursu wyłoniła 27 najlepszych projektów w skali całego kraju. W tym gronie znalazł się również projekt zgłoszony i zrealizowany przez Samorząd Bodzentyna.

 

 

START     |     OPIS     |     OFERTA     |     DZIAŁALNOŚĆ     |     KONTAKT    

© 2007 Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie