Rozpoczęły się prace przy przebudowie i modernizacji dwóch dróg wojewódzkich: Podgórze - Bodzentyn nr 752 i Bodzentyn - Dąbrowa Dolna nr 751.

Od kilku tygodni trwają prace przygotowawcze do ogromnej inwestycji drogowej, która realizowana jest na terenie Gminy Bodzentyn. Oprócz gruntownej modernizacji dwóch dróg wojewódzkich powstaną także chodniki, ścieżki rowerowe, a na najbardziej newralgicznym skrzyżowaniu, na którym często dochodzi do groźnych wypadków, wybudowane zostanie rondo: cieszymy się, że dzięki bardzo dobrej współpracy z Zarządem Województwa problemy naszych mieszkańców zostaną w końcu rozwiązane. Poprawi się przede wszystkim bezpieczeństwo, ale też estetyka tego miejsca - drogi były w kiepskim stanie, rokrocznie wymagały bieżących napraw. Cieszy nas także budowa ścieżki rowerowej, która teraz będzie mogła się połączyć z sąsiadującymi, turystycznymi odcinkami – tłumaczy Dariusz Skiba Burmistrz MiG Bodzentyn.

Na potrzeby nowej, szerszej drogi, firma BUDROMOST, która jest wykonawcą inwestycji kilkanaście dni temu wycięła drzewa znajdujące się przy drogach od Dąbrowy Górnej przez Bodzentyn do Podgórza. Drzewa te uniemożliwiały dalsze realizowanie prac. Obecnie przy drogach wojewódzkich nr 751 i 752 nie ma chodników, ani ścieżek rowerowych. Aby te elementy powstały, drogi muszą zostać poszerzone.

Rozpoczęto również prace przy budowie kanalizacji deszczowej, która także jest niezbędnym elementem całej modernizacji. W związku z tym, już kilka tygodni temu, przy Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych w Bodzentynie rozładowano materiał, który będzie wykorzystany podczas jej budowy.

Łączny koszt całej modernizacji wyniesie ponad 21 milionów złotych. 85% to środki unijne, 15% pokryje Zarząd Województwa, natomiast Gmina Bodzentyn na ten cel przeznaczyła 230 tysięcy złotych na przygotowanie niezbędnej dokumentacji projektowej, bez której ogłoszenie przetargu byłoby niemożliwe – mówi Burmistrz Dariusz Skiba.

Obecnie inwestycja jest na etapie zatwierdzania projektów tymczasowej organizacji ruchu.

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA