Mieszkańcy Bodzentyna zadecydowali! Z tegorocznego budżetu obywatelskiego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Bodzentynie powstanie nowoczesna fizjoterapia. Gmina Bodzentyn jest najprawdopodobniej jedyną Gminą w Powiecie Kieleckim, w której funkcjonuje budżet obywatelski.

Wśród tegorocznych projektów znalazły się: zagospodarowanie części działki nr 1962 w Bodzentynie pod potrzeby osób odwiedzających cmentarz parafialny (90 głosów), budowa ogólnodostępnej wiaty grillowej z ławkami i stolikami oraz stojakami na rowery na placu przy Gimnazjum w Bodzentynie (4 głosy), utworzenie strzelnicy przy Powiatowym Zespole Szkół w Bodzentynie (60 głosów), budowa chodnika przy ul. Południowej (70 głosów) oraz utworzenie nowoczesnej fizjoterapii w bodzentyńskim Ośrodku Zdrowia. Najwięcej głosów, bo aż 120, otrzymał ostatni z wymienionych projektów i tym samym mieszkańcy Bodzentyna zdecydowali, że ponad 80 tys. zł z tegorocznego budżetu obywatelskiego przeznaczone zostanie na doposażenie w nowy sprzęt fizjoterapii w SPZOZ w Bodzentynie. Jak twierdzi Inga Świderska, autorka projektu pt: „Żyj Zdrowo – Nowoczesna Fizjoterapia”, doposażenie pracowni fizjoterapii w Ośrodku Zdrowia jest niezwykle istotne: projekt przygotowany został z uwagi na potrzeby zdrowotne mieszkańców Bodzentyna i okolic, którzy coraz częściej skarżą się na dolegliwości układu kostno-stawowego oraz mięśniowego, niezbędna jest więc szybka i skuteczna pomoc.

W ramach projektu zakupionych zostanie kilka urządzeń: dwa wielofunkcyjne aparaty COMBI do fizykoterapii, aparat do terapii falami uderzeniowymi, wanna do masażu wirowego kończyn górnych, wanna do masażu wirowego kończyn dolnych (stóp i podudzi), a także stół rehabilitacyjny. Jak mówi Jarosław Dziedziński, Kierownik Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bodzentynie: sprzęt, który zostanie zakupiony w ramach zwycięskiego projektu jest niezbędnym elementem prawidłowej, ale przede wszystkim skutecznej fizjoterapii.

To już druga edycja budżetu obywatelskiego w Bodzentynie. W tym roku swój głos oddało łącznie 344 mieszkańców, to ponad 100 osób więcej niż w zeszłym roku – twierdzi Przewodniczący Komisji Wyborczej BO Wojciech Furmanek.

Podjęcie decyzji w sprawie wprowadzenia Budżetu Obywatelskiego w Bodzentynie poprzedzone było wnioskami na ten cel od Radnego Rady Miejskiej w Bodzentynie Jana Zygadlewicza oraz od Społecznej Rady Kultury przy dużym wsparciu Burmistrza MiG Bodzentyn: Bardzo się cieszę, że z roku na rok coraz więcej mieszkańców angażuje się w życie Miasta i Gminy Bodzentyn. To bardzo ważne, aby przede wszystkim mieszkańcy Bodzentyna mogli zdecydować, czego najbardziej potrzebują. Taka inicjatywa sprawdza się również idealnie przy realizacji funduszu sołeckiego na terenie naszej Gminy – mówi Burmistrz Dariusz Skiba.

Przypomnijmy. W ubiegłym roku zwycięskim projektem okazała się instalacja zewnętrznej siłowni, która powstała na placu przy Gimnazjum w Bodzentynie. W części zrealizowany został również drugi projekt zakładający budowę zewnętrznej wiaty przy Dziennym Domu Pobytu dla osób starszych.

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA