12 listopada 2017r. Biegacze z Bodzentyna wzięli udział w Jubileuszowym X Biegu Niepodległości, który odbył się w Kielcach.

Przedsięwzięcie zorganizowała Pani Wojewoda Agata Wojtyszek. W biegu głównym  na 10 kilometrów wystartowało dziewięćset pięć osób w tym reprezentanci Miasta i Gminy Bodzentyn na czele z Burmistrzem Panem Dariuszem Skibą. Nie zabrakło „stałych bywalców” wydarzenia z Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie: Ernesta Niemaszewskiego, Adama Pochecia, Mikołaja Kępińskiego i Magdaleny Tusień-Kuzki. Wśród doświadczonych biegaczy naszej drużyny znalazła się również Ewa Wzorek oraz Agnieszka i Michał Sitarscy. Był to pierwszy bieg w Kielcach, w którym wystartował nasz Burmistrz w towarzystwie Janusza Maciejskiego i Grzegorza Sobieraja, którzy przebiegli dystans trzymając pokaźną flagę narodową. Wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymali  pamiątkowe medale na mecie umiejscowionej w kieleckim Parku Miejskim.

Przy okazji wspomnianego wydarzenia pragniemy poinformować biegaczy z naszej gminy, że istnieje możliwość dołączenia do drużyny bodzentyńskich biegaczy zrzeszonej w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie oraz wspólnego wyjazdu na imprezy biegowe. Szczegóły przedsięwzięcia już wkrótce na stronie kultura.bodzentyn.pl.

/M.T-K.

Fot. /archiwum prywatne

 

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA