Biblioteka szkolna Zespołu Szkół we Wzdole Rządowym na zaproszenie Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Bodzentynie włączyła się w realizację projektu ogólnopolskiej kampanii Instytutu Książki pn. „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Ideą przedsięwzięcia jest kształtowanie nawyku czytania już od najmłodszych lat. Zadanie to spoczywa przede wszystkim na rodzicach. To oni mogą sprawić, by czytanie książek stało się sposobem wspólnego spędzania czasu, a dziecko mogło rosnąć wraz z biblioteką.

2 października 2019 r. 42 - osobowa grupa pięcio i sześciolatków z Samorządowego Przedszkola we Wzdole Rządowym wraz z Paniami wychowawczyniami i nauczycielami bibliotekarzami odwiedziła Bibliotekę Publiczną w Bodzentynie. Podczas wizyty, po wypożyczeniu bajek, baśni i legend, przedszkolaki otrzymały Wyprawki Czytelnicze. W wyprawce dzieci znalazły Kartę Małego Czytelnika oraz piękną książeczkę, w której odkryły mnóstwo kolorowych obrazków i pouczających opowiadań. Maluchy dowiedziały się także, że za każdą wizytę w bibliotece publicznej, zakończoną wypożyczeniem książki z dziecięcego księgozbioru, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę. Jeśli takich naklejek zbierze 10, wówczas Dyrektor Biblioteki Publicznej w Bodzentynie, Pani Marta Janicka nagrodzi go dyplomem za rozwijanie swoich zainteresowań książeczkami, czytelniczy wysiłek, a może także czytelnicze sukcesy. Nagrodzi i szczególnie podziękuje także Rodzicom za odpowiedzialność w wychowaniu dziecka oraz ubogacanie i rozwijanie dziecięcych pasji.

Pierwsza wizyta w Bibliotece Publicznej w Bodzentynie była dla przedszkolaków ogromnym przeżyciem, a otrzymane prezenty milutką niespodzianką. Należy mieć nadzieję, że spotkanie to będzie dla dzieci początkiem wspaniałej przygody na całe życie.

Zespół Szkół we Wzdole Rządowym

 

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA