Podczas tegorocznej kwesty udało się uzbierać 7,5 tysiąca złotych na odnowę i renowację starych i często zaniedbanych pomników w Bodzentynie. Dzięki tym środkom miejsca pamięci odzyskają dawny blask.

W kwestę na rzecz zapomnianych i zniszczonych pomników zaangażowali się m.in.: burmistrz MiG Bodzentyn Dariusz Skiba, pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Bodzentynie, radni Rady Miejskiej w Bodzentynie, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Bodzentyna, sołtysi, nauczyciele oraz uczniowie, pracownicy Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Bodzentynie, a także druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Łącznie w kweście wzięło udział 73 osoby. Pieniądze były zbierane przez dwa dni przy dwóch bramach na cmentarzu w Bodzentynie. Pierwszego listopada pomiędzy godziną 8:00 a 16:00 i trzeciego listopada w godzinach 9:00 – 15:00.

Podczas tegorocznej XIX kwesty w Bodzentynie udało się łącznie uzbierać aż 7 538,10 PLN i 500 HUF (forinty). Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na renowacje grobowca Państwa Majewskich z początku XX wieku. Zdaniem organizatorów to bardzo dobry wynik. Dzięki dotychczasowo zebranym środkom udało się odrestaurować kilkadziesiąt zabytkowych nagrobków. Pomysłodawcą akcji jest Towarzystwo Przyjaciół Bodzentyna, na czele z obecnym prezesem Michałem Rachtanem.

Organizatorami wydarzenia byli: Towarzystwo Przyjaciół Bodzentyn, Samorząd miasta i Gminy Bodzentyn, Miejsko-Gminne Centrum kultury i Turystyki w Bodzentynie.

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA