Ostatniego dnia września, w słoneczne, niedzielne popołudnie, odbyła się czwarta edycja „Święta Pieczonego Ziemniaka” zorganizowana w miejscowości Wiącka.

Tegoroczne święto ziemniaka odbyło się dzięki ogromnemu zaangażowaniu Radnej - Jadwigi Dulęby, Sołtysa Mariusza Matli, a także wszystkich mieszkańców sołectwa.  Plac przy Domku Wiejskim w Wiącce tętnił pozytywną energią i wspaniałą zabawą. Piękna, słoneczna pogoda zachęcała dodatkowo do wspólnego biesiadowania. Jedni przygotowali pieczone ziemniaki, drudzy grillowali kiełbaski, a jeszcze inni występowali na scenie. Jak zawsze na wysokości zadania stanęły nasze lokalne, folklorystyczne zespoły. Nie lada atrakcją był Zbój Madej razem ze swoimi czarownicami, który rozbawiał do łez publiczność i zachęcał do wspólnej zabawy. Organizatorzy pomyśleli również o najmłodszych, dla których zorganizowano gry i zabawy.

Organizatorzy powitali przedstawicieli władz samorządowych, powiatowych oraz wojewódzkich, a także wszystkich zgromadzonych gości. Złożyli jednocześnie serdeczne podziękowania sponsorom za to, iż swoją hojnością przyczynili się do organizacji „Święta Pieczonego Ziemniaka”.

Radna Jadwiga Dulęba w związku z kończącą się kadencją bardzo serdecznie podziękowała Wszystkim za zaufanie oraz bardzo dobrą współpracę z mieszkańcami oraz Samorządem gminy. Podkreśliła również, że zawsze będzie służyła pomocą w pracy na rzecz rozwoju sołectwa Wiącka.

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA