Święta Katarzyna to dość popularna miejscowość w gminie Bodzentyn, coraz liczniej odwiedzana przez turystów ze względu na swoje atrakcje turystyczne.

Problem z parkowaniem jest tu szczególnie widoczny w weekendy, święta a także gdy dopisuje wyjątkowo słoneczna aura. Dlatego w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców i turystów Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba podpisał umowę z Firmą Usługową DOMTECH na rozbudowę istniejącego już parkingu oraz wykonanie niwelacji terenu nawierzchni parkingu wraz z odwodnieniem i wykonaniem utwardzenia terenu o powierzchni 2000 m2. Przedmiotowe roboty budowlane wykonane zgodnie z posiadaną dokumentacją projektową pozwoliły na uzyskanie ok. 60 miejsc parkingowych. W kolejnym etapie przebudowy parkingu planowane jest ułożenie kostki a także posadzenie krzewów ozdobnych.

Powiększony i przebudowany parking zapewnia kilkadziesiąt darmowych miejsc parkingowych dla mieszkańców oraz uczestników uroczystości kościelnych.

Jak twierdzi Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba - Ważne jest zadowolenie mieszkańców i turystów ponieważ zależy nam, aby Gmina była funkcjonalnym i przyjaznym miejscem oraz spełniała wszystkie najważniejsze funkcje.

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA