Wszyscy pierwszoklasiści z Gminy Bodzentyn otrzymali w piątek 27 kwietnia narodowe flagi. Przekazywanie flag  najmłodszym, to akcja z okazji zbliżających się świąt: Święta Flagi oraz Święta Narodowego Trzeciego Maja.

W Gminie Bodzentyn w dniu 27 kwietnia odbyła się Akcja Flaga dla Pierwszoklasisty. Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba, odwiedził wszystkich pierwszoklasistów z gminy Bodzentyn. Dzieci miały okazję porozmawiać o symbolach i zbliżających się świętach narodowych. W rozmowie najmłodsi wykazali się niezwykle dużą jak na swój wiek wiedzą patriotyczną.  

Z okazji zbliżających się świąt majowych po raz kolejny Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba,  wręczał wszystkim pierwszoklasistom flagi, aby w czasie pierwszych trzech dni majowych razem z rodzicami mogły ją wywiesić na własnym domu.

- Kształtowanie i szerzenie patriotyzmu u dzieci jest niezwykle ważne. Aby człowiek był patriotą, należy kształtować w nim tę postawę już od najmłodszych lat. Nasza Ojczyzna ma tak bogatą historię, że każdy wybór wydarzeń godnych upamiętnienia osobistym wywieszeniem flagi narodowej będzie za krótki. Wywieszanie flagi polskiej jest ważne dla zachowania pamięci i spójności narodowej. Tożsamość narodową trzeba pielęgnować, dlatego pamiętajmy o wywieszeniu polskiej flagi w nadchodzących świętach – skomentował Dariusz Skiba, Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn.

Akcja ma na celu nie tylko  zachęcić dzieci do uczczenia zbliżających się rocznic, ale również rozwijanie poczucia odpowiedzialności, szacunku dla symboli narodowych oraz kształtowanie odpowiedniego zachowania w czasie uroczystości państwowych.

 

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA