W dniu dzisiejszym w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego, Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba podpisał umowę z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego Adamem Jarubasem oraz Markiem Szczepanikiem członkiem Zarządu Województwa Świętokrzyskiego o dofinansowanie projektu pn.„Głęboka termomodernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Bodzentyn” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnegow ramach Działania 3.3 ,,Poprawa efektywności energetycznej w sektorze publicznym i mieszkaniowym” Osi III ,,Efektywna i zielona energia ” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Całkowita wartość projektu wynosi ponad 4 miliony złotych.

- Jest to bardzo duże zadanie i potężna inwestycja.  Planujemy ocieplenie ścian budynków, wymianę okien, zainstalowanie pomp ciepła i instalacji fotowoltaicznej. Da  to gminie oszczędności, według ekspertów będzie to 75 procent dzisiejszego zużycia energii – poinformował Dariusz Skiba, burmistrz Bodzentyna.   

Przedmiotem projektu jest wykonanie termomodernizacji siedmiu obiektów użyteczności publicznej na terenie naszej gminy:

  1. Budynek Gminny w Bodzentynie (ul.Kielecka 83)
  2. Ośrodek Zdrowia w Św. Katarzynie
  3. Ośrodek Zdrowia w miejscowości Wzdół
  4. Budynek UMiG w Bodzentynie
  5. Ośrodek Zdrowia w Bodzentynie
  6. Szkoła Podstawowa w Psarach
  7. Szkoła Podstawowa w miejscowości Wzdół Rządowy

Istniejący stan techniczny w zakresie efektywności energetycznej tych obiektów nie jest zadowalający dlatego siedem budynków użyteczności publicznej z naszej gminy już niedługo zmieni się na korzyść. Wymienione budynki przejdą termomodernizację z wykorzystaniem OZE, zostaną docieplone, a niektóre z nich zyskają nowoczesny i atrakcyjny wygląd dzięki nowym elewacjom zewnętrznym. W poszczególnych placówkach wykonany zostanie także szereg dodatkowych prac, wpływających na ich funkcjonalność. Rezultatem inwestycji będzie przede wszystkim redukcja ubytków ciepła, która pozwoli na oszczędności w zakresie kosztów energii elektrycznej oraz ogrzewania.

 

 

 

 

 

 

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA