Rozpoczęły się prace przy przebudowie i modernizacji dwóch dróg wojewódzkich: Podgórze - Bodzentyn nr 752 i Bodzentyn - Dąbrowa Dolna nr 751.

Już niebawem odbędzie się druga edycja dyktanda gwarowego, które organizowane jest w Gminie Bodzentyn. Uczestnicy oprócz sprawdzenia swojej ortografii będą mogli również zapoznać się z tradycją, kulturą i obyczajami Gór Świętokrzyskich. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zadzwonić pod numer 790-878-214 i zgłosić swoją kandydaturę do 24 lutego. Dyktando odbędzie się 3 marca w świetlicy wiejskiej w Wilkowie o godz. 12:00.

W tym roku pomysłów na strój karnawałowy najmłodszym nie brakowało. Były księżniczki, egzotyczne zwierzęta, postaci z bajek, czy filmów. Wszystko, aby jak najlepiej przygotować się na uroczysty bal, który 13 lutego odbył się w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie.

Mieszkańcy Bodzentyna zadecydowali! Z tegorocznego budżetu obywatelskiego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Bodzentynie powstanie nowoczesna fizjoterapia. Gmina Bodzentyn jest najprawdopodobniej jedyną Gminą w Powiecie Kieleckim, w której funkcjonuje budżet obywatelski.

 

W niedzielne popołudnie, 11 lutego 2018 roku sala Miejsko - Gminnego Centrum Kultury i Turystyki  w Bodzentynie wypełniła się po brzegi publicznością.

Już w najbliższą niedzielę w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Bodzentyn odbędzie się uroczyste odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej Józefa Szermentowskiego - Honorowego Obywatela Miasta Bodzentyn. Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.

Zawodnicy Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Guliwer” szlifują formę przed zbliżającym się sezonem na zimowym zgrupowaniu sportowym w Borowicach k. Karpacza. Już pierwszego dnia ekipa spisała się znakomicie, zdobywając w trudnych,  zimowych warunkach pogodowych Odrodzenie – wys. 1236 m. n. p. m.

Publikacja oferty realizacji zadania publicznego w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Wyniki rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na wspieranie/powierzenie zadań publicznych w roku 2018.

Każdego roku miliony Polaków składają deklaracje podatkowe PIT i tym samym oddają do budżetu państwa odprowadzany podatek. Istnieje możliwość, by kwotę przekazywanego podatku pomniejszyć o 1 procent podatku, a uzyskaną kwotę przekazać na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego (OPP), a nawet docelowo dla konkretnej osoby, będącej pod ich opieką.

Wszystkich zainteresowanych grą na perkusji zapraszamy do Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie!

Już 13 lutego zapraszamy wszystkie dzieci na bal karnawałowy, który odbędzie się w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnego spędzenia ferii w bardzo przyjemnej atmosferze, z mnóstwem ciekawych atrakcji i pomysłów.

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA