rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

GMINA BODZENTYN realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn”

Celem projektu jest podniesienie jakości kształcenia na obszarze Gminy Bodzentyn poprzez modernizację i rozwój istniejącej infrastruktury edukacyjnej.

Efektem zrealizowanych działań projektu będzie modernizacja bloków sportowych oraz wyposażenie i doposażenie w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne w szczególności pracowni matematycznych, przyrodniczych i komputerowych w 3 obiektach edukacyjnych tj.: Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bodzentynie, Gimnazjum w Bodzentynie oraz Zespole Szkół we Wzdole Rządowym. Ze zmodernizowanych obiektów oraz wyposażenia będzie korzystało ponad 700 uczniów.

Całkowita wartość projektu wynosi 795 221,01 PLN, w tym dofinansowanie projektu z Funduszy Europejskich: 596 415,76 PLN.

Zapasy w Bodzentynie

Zapasy w Bodzentynie

Opublikowano: 23-03-2019, Wyświetlono 142
W bodzentyńskim gimnazjum odbył się II Otwarty Turniej Gór Świętokrzyski Młodziczek i Młodzików oraz Dzieci w zapasach w stylu wolnym. Na Turniej przyjechali wybitni goście: Andrzej Supron - Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego, trzynastokrotny mistrz Polski, dwukrotny mistrz...
II Otwarty Turniej Gór Świętokrzyskich

II Otwarty Turniej Gór Świętokrzyskich

Opublikowano: 22-03-2019, Wyświetlono 153
Zapraszamy na II Otwarty Turniej Gór Świętokrzyskich Młodziczek i Młodzików oraz dzieci w zapasach w stylu wolnym – 23.03.2019 r. Gimnazjum im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego” ul. Wolności 4 Bodzentyn ...
Kolejna promesa dla gminy Bodzentyn

Kolejna promesa dla gminy Bodzentyn

Opublikowano: 21-03-2019, Wyświetlono 162
W dniu 21 marca br. Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba odebrał z rąk wicewojewody Bartłomieja Dorywalskiego promesę o wartości 211 000 złotych. Środki przeznaczone zostaną na usuwanie drogowych skutków klęsk żywiołowych w naszej gminie. Dzięki rządowemu wsparciu ...
Wideoinformator Miasta i Gminy Bodzentyn - 19.03.2019 r.

Wideoinformator Miasta i Gminy Bodzentyn - 19.03.2019 r.

Opublikowano: 21-03-2019, Wyświetlono 186
Nieznani sprawcy w ostatnich dniach dokonali zniszczenia części ogrodzenia, skradli metalowe łączniki oraz dwa elementy wiążące konstrukcję zabezpieczającą mury ruin Pałacu Biskupów Krakowskich w Bodzentynie co w połączeniu z bardzo silnym wiatrem doprowadziło do zawalenia si...
Zawodniczka ULKS

Zawodniczka ULKS "GULIWER" zajęła II miejsce w Pucharze Polski Kadetek w zapasach kobiet

Opublikowano: 19-03-2019, Wyświetlono 224
Z przyjemnością informujemy, iż zawodniczka Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Guliwer” Klaudia Hajdenrajch, podczas rozgrywającego się w dniach 15-17.03.2019 r. w Karlinie Pucharu Polski Kadetek w zapasach kobiet wywalczyła znakomite 2 miejsce....
Józef Szermentowski i Józef Piłsudski postacie związane z Bodzentynem – Pamiętamy

Józef Szermentowski i Józef Piłsudski postacie związane z Bodzentynem – Pamiętamy

Opublikowano: 19-03-2019, Wyświetlono 315
W dniu 19 marca przypadają imieniny Józefa. To imię noszą zasłużone osoby związane z naszym miastem: Józef Piłsudski i Józef Szermentowski. ...
Skradziono i zniszczono elementy konstrukcji zabezpieczającej ruiny zamku

Skradziono i zniszczono elementy konstrukcji zabezpieczającej ruiny zamku

Opublikowano: 18-03-2019, Wyświetlono 344
W wyniku silnego i porywistego wiatru jaki miał miejsce ponad tydzień temu, uszkodzeniu uległa konstrukcja zabezpieczająca mury Pałacu Biskupów Krakowskich. ...
Kampania STOP pożarom traw!

Kampania STOP pożarom traw!

Opublikowano: 15-03-2019, Wyświetlono 241
Przełom zimy i wiosny to okres, w którym wyraźnie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Spowodowane jest to wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych. Obszary zeszłorocznej wysuszonej roślinności są doskonałym materiałem palnym, co w po...

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA